Jaki samochód umyjesz w myjni parowej? Analizujemy oferty na Dolnym Śląsku.

Myjnia parowa – czy to stacjonarna w kontenerze (tutaj przykład takiej myjni Greensteam.pl), czy też mobilna – potrafi „zaopiekować się” każdym rodzajem samochodu, począwszy od małego smarta, a skończywszy nawet na olbrzymich tzw. osiemnasto-kołowcach, o potężnym tonażu. W parowej myjni nie ma znaczenia marka, czy też wielkość auta, ponieważ sama myjnia parowa (oprócz stacji bazowej) posiada długi wąż, który dostarcza suchą parę do jego wylotu, popularnie zwanym pistoletem w każde miejsce. Można zatem myć samochody o różnej wielkości, czy gabarytach zarówno w środku, jak i na zewnątrz. Nie trzeba także martwić się o jakiekolwiek uszkodzenia spowodowane używaniem pary, bo sucha para takich uszkodzeń nie generuje. Wręcz przeciwnie, jest bardziej bezpieczna dla karoserii samochodu, oraz jego wnętrza w postaci plastyków, czy tapicerki, niż tradycyjna woda i związane z nią detergenty.

Oferty Dolnego Śląska.

Na Dolnym Śląsku jest wiele firm zajmujących się myciem parowym samochodów. Takie firmy myją nie tylko samochody, ponieważ sucha para może myć wszelkie powierzchnie, bez szkody dla nich samych, a przede wszystkim bez pozostawiania rys na lakierze, czy delikatnych rantach. Firmy takie specjalizują się nie tylko w myciu samochodów zarówno ich wnętrz, czy karoserii, wykonują także usługi w czyszczeniu np. pomników nagrobnych, praniu dywanów itp. Sucha para wykorzystywana w takich myjniach może wyczyścić wszystko bardzo dokładnie i doprowadzić do używalności z czasów nowości danego przedmiotu, odświeżając go w niewiarygodny sposób.

Co potrafi mobilna myjnia parowa?

Przede wszystkim potrafi dotrzeć wszędzie tam, gdzie tradycyjna myjnia nie dotrze z racji swojego, stacjonarnego położenia. Jeśli np. mamy do mycia całe zaplecze tirów, a nie mamy na podorędziu myjni, możemy skorzystać z mobilnej myjni parowej. Przecież nie będziemy jechać na stacjonarną myjnię tradycyjną, choćby ze względu na gabaryty naszych aut, oraz na ich ilość. Zajęłoby to nam przynajmniej kilka dni i wiązałoby się z ogromnymi kosztami. Także znaczne zużycie wody wykorzystanej w myjni tradycyjnej byłoby ogromne. A przecież tego nie chcemy. Mobilne myjnie parowe są całkowicie ekologiczne i bezpieczne, choć nie są samoobsługowe. Do ich obsługi potrzebny jest człowiek, jednak w tym wypadku jest to nadzwyczaj korzystne, ponieważ cała usługa jest wykonywana dokładnie, a sam wąż z suchą parą dociera wszędzie tam, gdzie nie dotrze automat myjący na tradycyjnej myjni. Skorzystanie z usługi mobilnych myjni parowych będzie zatem z korzyścią nie tylko dla nas samych (dla naszych portfeli), ale także z korzyścią dla samego środowiska naturalnego. Do umycia jednego samochodu potrzeba około trzech litrów wody, gdzie tradycyjne myjnie zużywają ich nawet pięćdziesiąt razy więcej. W tym wypadku nie tylko sama natura będzie nam wdzięczna, oraz także nasze finanse. Warto zatem zainteresować się myjniami parowymi, ponieważ są one nie tylko bezpieczne w użytkowaniu, ale także bardzo oszczędne jeśli chodzi o wykorzystanie surowca myjącego.


Komentarze:

2017.03.02 - Jacek Karman:
Otatnio korzystaliśmy właśnie z takiej myjni parowej ponieważ przewoziliśmy materiały budowlane na naszą działkę. Auto było nieźle przykurzone.