Praca kierowcy – o jakie ubezpieczenie pojazdu warto się postarać?

Ubezpieczenie kierowcy zawodowego to ważny i ostatnio często poruszany temat. Jeśli i Ty należysz do tej grupy zawodowej i chcesz dowiedzieć się wszystkiego, co najważniejsze w tym temacie – jesteś w dobrym miejscu.

Ubezpieczenie dla zawodowego kierowcy jest istotne – dlaczego?

Nie ma co ukrywać, kierowca zawodowy to dość specyficzny rodzaj kariery, pracy, sposobu na zarobek. Właściwie cały czas będąc w pracy jest się równocześnie w podróży. Specyfika tego zajęcia przejawia się również w fakcie, że z racji różnych warunków czy niespodzianek na drodze typu najpopularniejsze korki, niespodziewane kolizje czy zaskakujące blokady nie ma możliwości ustalenia stricte określonych godzin pracy. Jest to tym bardziej zasadne w odniesieniu do kierowców międzynarodowych, czyli tych poruszających się także (a może nawet przede wszystkim) poza granicami Polski. Wtedy tym bardziej ubezpieczenie jest istotne. Tego wątku już bardziej nie trzeba nikomu wyjaśniać, niemniej jednak na kanwie tego wątku pojawia się inne ważne pytanie, jakim jest to co takie ubezpieczenie zawodowego kierowcy powinno bezwzględnie obejmować.

Ubezpieczenie zdrowotne – must have

Zaczniemy od sprawy najważniejszej – problemów zdrowotnych. Te jak wiadomo mogą dopaść każdego i wszędzie, nie jest inaczej jeśli chodzi o kierowców zawodowych. Jest to kwestia należąca  zatem do takich, których pod żadnym pozorom nie można ignorować. W związku powyższym kierowca pracujący w swoim zawodzie musi postarać się o odpowiednie ubezpieczenie, najlepiej jeśli będzie to zarówno takie, które jest ważne w krajach docelowych, jak też i tych przez które osobnik ten będzie niewątpliwie przejeżdżać. Bowiem nie znamy ani dnia, ani godziny.

Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego

EKUZ, czyli tak zwana Europejska Kartę Ubezpieczenia Zdrowotnego to konieczność. To dzięki niej można korzystać z dokładnie takich samych usług medycznych, jakie obejmują zakres usług względem obywatelom danego kraju. Oczywiście trzeba pamiętać, że nie wszystko jest refundowane, niemniej jednak absolutna podstawa dla zawodowego kierowcy jaką jest ubezpieczenie zapewniające zwrot kosztów leczenia jest tutaj kwestią priorytetową.

NNW i Assistance

Kolejnym ubezpieczeniem które warto mieć będąc kierowcą zawodowym jest NNW i Assistance. Dlaczego? Powodów jest co najmniej kilka: stłuczka, kolizja, awaria. Mogą się zdarzyć zawsze i wszędzie, zatem zdecydowanie lepiej jest być przygotowanym – choćby dla komfortu psychicznego, że choćby nie wiem co to można liczyć na szybką pomoc, w ramach której to można liczyć między innymi na:

-        wsparcie informacyjne 24 h,
-        wsparcie komunikacyjne 24h
-        opcjonalnie wsparcie medyczne czy finansowe.

Jeśli chodzi o NNW, mamy tutaj do czynienia z niczym innym jak właśnie ubezpieczeniem od następstw nieszczęśliwych wypadków. Ściślej mówiąc – w razie trwałego uszczerbku na zdrowiu ma się możliwość otrzymania odszkodowania z sumy gwarantowanej.

Nie ma jednej ceny ubezpieczenia, są różne opcje i różne pakiety. Niemniej jednak warto pamiętać, że zwykle część pokrywa firma zatrudniająca, a część -sam kierowca.

Sprawdź również najatrakcyjnieksze oferty ubezpieczeń samochodowych na stronie http://procredito.pl/ubezpieczenia/ubezpieczenie-auta