Samochód na kredyt czy w leasingu – wyjaśniamy różnice

Bardzo często zdarza się, że osoby, które chcą zakupić nowe auto zastanawiają się nad tym jaką formę finansowania najlepiej wybrać. Samo podjęcie odpowiedniej decyzji nie jest bardzo proste, ponieważ na rynku istnieje mnóstwo rozwiązań na które można się zdecydować. Należy zatem odpowiednio je wszystkie przeanalizować i dopiero na tej podstawie dokonać wyboru tego najlepszego dla siebie. Takie działanie zajmuje czas, ale jest bardzo korzystne, ponieważ umożliwia dokonanie bardzo dobrego wyboru.

Takiego, z którego każda osoba będzie zadowolona przez długi czas. Bardzo często jeżeli chodzi o zakup auta brane są natomiast pod uwagę dwie formy finansowania auta. Jedna to kredyt, a druga to leasing. Obydwie formy mimo, że z pozoru podobne to tak naprawdę posiadają wiele różnić. Warto zatem tym się przyjrzeć i na tej podstawie zadecydować, która forma w danym momencie jest korzystniejsza i na którą lepiej się zdecydować, aby nie tracić swoich pieniędzy. Odpowiednie podejście to klucz do sukcesu i do tego, aby nie tracić bardzo dużych kwot pieniędzy. Jak najbardziej zatem warto postawić właśnie na tego typu działanie w swojej sytuacji i na to, aby czerpać z niego maksymalne korzyści.

Kredyt

Zasada działania kredytu jest bardzo prosta. Bank zwyczajnie finansuje zakup auta i w następnych miesiącach jego kwota dzielona jest na raty, które są systematycznie spłacane. Przy tym auto jest cały czas własnością kupującego. W każdej chwili może zostać zatem na przykład sprzedane, a jego wartość może zostać wykorzystana do samej spłaty kredytu. W awaryjnych sytuacjach to zatem auto może być zabezpieczeniem pożyczki. Taki sposób finansowania jest zatem dość bezpieczny i bardzo często warto się na niego decydować. Może on bowiem nieść za sobą wiele poważnych korzyści. Dlatego też korzystanie z niego jest tak często polecane wielu osobom.

Leasing

Odmienną formą zakupu auta jest leasing. W jego przypadku auto staje się własnością kupującego dopiero w momencie, gdy zostanie przez niego wykupione i wcześniej zostaną spłacone wszystkie raty. W praktyce wygląda to zazwyczaj tak, że pojazd jest cały czas własnością firmy leasingowej. Nie można zatem auta sprzedać podczas spłacania leasingu. Można jedynie w awaryjnych sytuacjach odstąpić leasing innej osobie, jeżeli uda się takową znaleźć co bardzo często może nie być bardzo proste. Konieczne jest zatem odpowiednie podejście do sprawy i zastanowienie się nad tym czy na dane rozwiązanie faktycznie warto postawić. Może się bowiem okazać, że nie. Leasing doczekał się również wielu odmian. Bardzo interesująco przedstawia się na przykład pakiet, w którym to auto jest również serwisowane i ubezpieczane przez firmę. Kierowca zatem jedynie wsiada do pojazdu i nim jeździ. Nie musi się w takiej sytuacji kompletnie niczym martwić.

Podsumowanie

Wybór odpowiedniej formy finansowania samochodu zależy zatem od samego użytkownika i nie jest bardzo prosty. Warto jednak poważnie się nad nim zastanowić, ponieważ jak się okazuje często to właśnie forma finansowania jest kluczem do pełnego zadowolenia z posiadania własnego samochodu. Odpowiednia forma finansowania potrafi być jak widać naprawdę bardzo istotna i jej odpowiedni wybór jest jak najbardziej polecany dosłownie każdemu.

Źródło: http://www.gg2010.pl