Spotkania w plenerze sposobem na intergracje

imprezy integracyjne

Większość właścicieli firm wie, że plenerowe wyjazdy pracowników mogą być świetnym sposobem na integracje zespołów oraz na to, by podnieść ich morale. Takie wyjazdy mogą też pomóc pracownikom skupić się na budowaniu zespołu i wyznaczaniu celów. Jednak w dzisiejszym wciąż niepewnym stanie gospodarki, firmy też chcą mieć pewność, że takie firmowe są zarówno wydajne, odpowiedzialnie zaplanowane, jak i opłacalne.

Co więc zrobić?

Zamiast zabierać pracowników do drogich ośrodków lub luksusowo gościć w ramach spotkań weekendowych coraz więcej firm decyduje się na wypady w plener blisko biura, korzystając z miejscowych lokali, które nie wymagają dłuższej podróży lub noclegu.

Wielu dyrektorów generalnych idzie tym tropem zauważając, że coraz więcej firm zaczyna rezerwować lokalne zaplecza konferencyjne dla korporacyjnych spotkań, zwykle na dzień lub dwa w ramach których organizowane są wypady pod namiot bądź różne tripy integracyjne. Kreatywne sale konferencyjne są świetnym pomysłem, jednak nic tak nie łączy ludzie jak właśnie wspólne plenerowe wypady. Oczywiście różne usługi cateringowe są doskonałym dopełnieniem i popularnym pomysłem na realizacje udanych plenerowych imprez integracyjno- biznesowych.

Macie już miejsce? Będzie to plener?

Doskonale, lecz nie można zapominać że istnieje jeszcze wiele innych decyzji, które trzeba podjąć.

Cele

Trzeba ustalić jasne cele wyjazdów i informować o nich uczestników z wyprzedzeniem. Jeżeli pracownicy są w stanie zrozumieć cel takiego plenerowego wyjazdu, mogą być lepiej na to przygotowani i gotowi do rozwiązania problemów.

Plan wyjazdów

Lepiej z wyprzedzeniem zaplanować cały wyjazd. Należy też mieć pewność, że uczestnicy wiedzą, że proponowany plan jest tylko wstępny, aby nie tłumić produktywnej rozmowy.

Moderator

To może wydawać się naturalne, aby powierzyć rolę mediatora prezesowi firmy, ale może to być dla uczestników nieco niewygodne, jeśli chodzi o otwarte wyrażania swoich pomysłów na wyjeździe. Zamiast tego lepiej wybrać szanowaną, ale komunikatywną postać w firmie do prowadzenia dyskusji.

Budowanie zespołu

Ćwiczenia integracyjne w plenerze mogą być ogromną stratą czasu, jeśli nie są zorganizowane poprawnie. Odpowiednio zorganizowane zawsze wniosą nową perspektywę do dyskusji, wywołując nowe pomysły i pomagają generować entuzjazm.

I wreszcie, gdy cała strategia jest ustalona, należy wysłać do wszystkich uczestników pełen plan działania. Aby wyjazd integracyjny w plenerze mógł być naprawdę udany, pracownicy muszą wracać z niego z poczuciem, że poczynili postępy i niezmiennie idą do przodu. Podsumowując te plany - wszyscy pracownicy z całą pewnością będą ostatecznie podchodzić z ogromnym entuzjazmem do wyjazdu plenerowego, a jeśli będzie się to odbywać rozważnie i zgodnie z planem na pewno przyniesie to płodne efekty dla firmy. Jeśli w Twojej firmie niestety brakuje osoby która mogłaby zająć się organizacją takiego wyjazdu zawsze można powierzyć to w ręce profesjonalnej agencji, gdzie po prostu takie wydarzenie nie będzie miało prawa się nie udać.


Komentarze:

2016.12.07 - KarolMM:
Takie wyjazdy integracyjne zdobywają co raz większą popularność. Widać efekty w firmach gdzie takie wyjazdy są organizowane. Zgranie kadry pracowniczej ma wpływ na jakosć obsługi itp. My jeździmy na przykład z firmą aplanet.pl (tutaj mają najnowsze oferty http://www.aplanet.pl/wyjazdy-motywacyjne/) i postęp relazji pracodawca-pracownik-klient są na świetnym poziomie. Przynajmniej tak mi się wydaje :) 

2017.01.15 - Janikot90

Jak planuję aktywny wypoczynek to od razu staje mi przed oczami mój wygodny materac janpol :)