Jak zarobić w skupie katalizatorów?

Twoje auto potrzebuje nowego katalizatora, a Ty gotówki? Skup katalizatorów to świetny sposób na zarobienie od kilkudziesięciu do nawet kilkuset złotych! Wartość katalizatorów samochodowych może różnić się, dlatego pamiętaj, aby wycena została wykonana przez zaufany i doświadczony skup katalizatorów.

Jak zamienić katalizator na gotówkę?

Katalizatory samochodowe to urządzenia odpowiadające za usuwanie szkodliwych substancji powstających w wyniku spalania benzyny w silnikach spalinowych. Są to wyjątkowo niebezpieczne dla człowieka związki m.in. węglowodory, w tym tlenek węgla i tlenek azotu, które dzięki obecności katalizatora ulegają zamianie w dwutlenek węgla i parę wodną. Dzieje się to w wyniku obecności metali szlachetnych umieszczonych w monolicie katalitycznym. Odpowiednia obróbka zużytych części samochodowych pozwala na recykling cennych kruszców, wykorzystanych do produkcji katalizatorów metalowych czy ceramicznych.

Podstawowa kwestia to wycena katalizatora

Utylizacja starego, wydawałoby się, że nic niewartego katalizatora samochodowego, może okazać się  intratną inwestycją. Chcąc sprzedać stary katalizator, pierwsze kroki powinno się skierować do sprawdzonego skupu katalizatorów, w którym doświadczeni specjaliści rzetelnie ustalą cenę zużytego elementu. Tego typu miejsca skupują zarówno katalizatory metalowe, jak i katalizatory ceramiczne w celu odzyskania z nich cennego kruszcu. Katalizatory samochodowe zbudowane są z monolitu ceramicznego lub metalowego pokrywanego aktywną warstwą zawierającą w swym składzie cenne metale, czyli substancje katalityczne, w tym platynę, pallad i rod lub ruten. Metale szlachetne stanowią tylko cienką powłokę, jednak to właśnie one stanowią o cenie zużytego katalizatora.

Jak dokonuje się wyceny katalizatora?

Proces ten rozpoczyna się od rozcięcia na dwie lub trzy części puszki katalizatora, przy użyciu specjalistycznego narzędzia tzw. krokodyla. Następnie wysypuje się jego zawartość do urządzenia, które rozdrabnia i kruszy ceramikę na pył. Przefiltrowany proszek trafia do spektrometru, gdzie odbywa się pomiar zawartości metali szlachetnych. W zależności od ilości cennych kruszców ustalana jest wartość katalizatora metalowego czy ceramicznego. Cena za zużyty katalizator może wahać się w granicach od kilkudziesięciu do nawet kilkuset złotych, dlatego warto oddać zużyty sprzęt i odzyskać część pieniędzy.

Zanim sprzedasz – sprawdź cennik katalizatorów

Na stronie katalizatory.PRO klienci znajdą regularnie aktualizowany cennik katalizatorów, na który składa się ponad sześć tysięcy pozycji. W katalogu uwzględniono rozmaite marki motoryzacyjne dostępne na rynku. Firma Katalizatory.PRO dysponując nowocześnie wyposażonym laboratorium oraz zaawansowanym parkiem maszyn, szybko i efektywnie przetwarza zużyte bądź niedziałające katalizatory samochodowe, wydobywając z nich metale szlachetne i oferuje za nie swym klientom dobre pieniądze.

Źródło: http://katalizatory.pro/