Wybierasz się w podróż? Co ze sobą zabrać i jak odpowiednio zapakować?

Po ciężkich miesiącach pracy, już nie możesz doczekać się upragnionego urlopu. W tym roku dzięki małej podwyżce, możesz pozwolić sobie na tygodniowe wczasy nad polskim morzem w uroczym pensjonacie. Od jutra możesz już zacząć się pakować. Co ze sobą zabrać? Jak to odpowiednio zapakować? Poniżej przedstawię swoją propozycję.

Jeżeli udajesz się w podróż jako singel, to wiadomo, iż zabierasz tylko rzeczy dla własnego użytku. Więcej zachodu jest wtedy, gdy wyruszasz w podróż z rodziną, a Twoje dzieci najchętniej zabrałyby ze sobą cały pokój zabawek lub nastoletnia córka zapakowałaby pełną szafę modnych ciuchów. Jednakże tutaj zajmę się podróżą singla.

Po pierwsze musisz wziąć pod uwagę miejsce do którego się wybierasz i jakie warunki atmosferyczne mogą w czasie Twojego pobytu tam panować. Jeżeli jest to podróż na terenie kraju lub krajów Unii Europejskiej, wiadomo, że wystarczy Ci tylko jako dokument tożsamości, dowód osobisty. Jednakże, jeśli jest to podróż po za kraje Wspólnoty europejskiej, wówczas musisz mieć ze sobą także ważny paszport. To tyle na temat dokumentów.

Przejdziemy teraz do toreb i walizek, czyli w co najlepiej się spakować?

ubranka dla dzieci i niemowlątWiadomym jest fakt, że mężczyźni potrzebują znacznie mniej ubrań niż kobiety, dlatego też najlepsze dla nich są torba sportowa lub plecak. Panie mają znacznie gorzej. Kreacje, kosmetyki, buty i inne upiększające rzeczy, zajmują im naprawdę sporo miejsca. Dlatego też dla Pań najlepsza jest walizka na kółkach, której nie muszą dźwigać i która jest naprawdę pojemna. Jeżeli chodzi o zapakowanie prowiantu możesz użyć to sspecjalnych naczyń jednorazowych (np. takich jak tutaj https://naczyniajednorazowe.pl/24-opakowania-styropianowe-na-wynos)

Co masz ze sobą zabrać?

Odpowiedź jest krótka: to, co najpotrzebniejsze. Jeżeli zatem wybierasz się nad morze oprócz rzeczy do higieny, bielizny i stroju kąpielowego, a także letnich strojów i butów, musisz pamiętać o tym, że pogoda może ulec zmianie, zatem na taki tygodniowy pobyt warto zabrać ze sobą dwie zmiany cieplejszej odzieży i zakryte buty. Ze swojej garderoby wybierz rzeczy, które nie wymagają prasowania. Co do kosmetyków, to zaopatrz się w te o najmniejszych pojemnościach, a nad morze nie zapomnij zabrać kremu z filtrem i ewentualnie jakiegoś kremu, który łagodzi oparzenia słoneczne. Jeżeli zażywasz jakieś leki, pamiętaj, koniecznie zabierz je ze sobą. Pamiętaj też o tym, że jeżeli to jest dłuższa droga, zabierz ze sobą kanapki z czymś, co nie psuje się w wysokich temperaturach i butelkę wody niegazowanej. Jedzenie, wodę oraz podstawowe leki, portfel, telefon komórkowy i karty bankomatowe trzymaj w bagażu podręcznym. Obecnie sieć bankomatów na terenie naszego kraju jest bardzo rozwinięta, więc na miejscu można spokojnie wypłacać pieniądze. Nigdy nie bierz ze sobą dużej gotówki.

Jak się spakować, by wszystko zmieścić? Oto kilka porad:

- zamiast składać ubrania, lepiej je roluj, pozwoli Ci to na więcej miejsca w walizce lub torbie,
- skarpetki włóż do butów,
- na spodzie ulokuj cięższe rzeczy,
- najpierw zapakuj największe rzeczy

Cóż mogę dodać na koniec? Chyba tylko: „Szczęśliwej drogi już czas!”


Komentarze:

2017.07.14 - ELiza:
Tak nieco przewrotnie dodam, że warto jeszcze zainteresować się swoimi zębami (dobry jest dentysta kraków przy okazji polecę). W europie ceny za takie usługi są 3-4 razy droższe niż u nas i wcale nie lepsze, dlatego warto przed wyjazdem o to zadbać.

2017.11.21

Ja zawsze wypisuję na liście rzeczy do zapakowania i do zrobienia przed podróżą i potem pokolei sprawdzam i odhaczam czy wszystko jest gotowe :) To spore ułatwienie. A propos podróży, polecam śwetnego fotobloga na stronie Fshoq! - sporo inspiracji na wakacje