Planujesz zakup samochodu ? Jaką płatność wybrać?

Zakup samochodu to poważna i kosztowna sprawa. W dzisiejszym artykule przybliżymy różne formy płatności i finansowania samochodu, tak aby każdy mógł znaleźć opcję dla siebie idealną.

Przed zakupem samochodu za gotówkę, należy zrobić rozeznanie w Internecie. Sprawdź, czy producent marki, którą chcesz zakupić nie oferuje czasem jakichś specjalnych stawek czy finansowania. W niektórych przypadkach może się okazać, że oferują ceny tak niskie, że właściwie masz do czynienia z inwestycją życia – zerowym oprocentowaniem. Jeśli tak nie jest, to warto płacić za zakup samochodu w gotówce. Eliminuje to kosztowne i dodatkowe opłaty, a także kwestie online płatności miesięcznych. W tych chwiejnych ekonomicznie czasach, kupując samochód za gotówkę możesz się wystrzec w przyszłości kłopotów finansowych.

Bezpieczne finansowanie - kredyty

Potencjalni kupujący auto powinno zorganizować swoje finanse przed wizytą w salonie. W ten sposób klienci mogą skupić się tylko na zakupie samochodów bo wiedzą, na ile mogą sobie pozwolić. Często banki oferują przystępne pakiety kredytowe również i inne instytucje finansowe mogą oferować swoim klientom lepsze stawki na kredyt za auto niż niepowiązane przedsiębiorstwa finansowe. Klienci, którzy mają już zabezpieczone finansowanie mogą często liczyć na lepsze warunki.

Wkład własny

Samochody różnią się od domów, w tym że każdy dzień szybko obniża wartość samochodu. To stawia wielu nabywców w trudnej sytuacji z powodu utraconej wartości samochodu. Duży wkład własny zwalcza efekt oprocentowania i amortyzacji dla nabywców samochodów, którzy nie mogą wydostać się z kredytu. Niektórzy doradcy sugerują, aby nabywcy samochodów zainwestowali co najmniej 20 procent w zakup samochód – co prowadzi do  mniejszych miesięcznych płatności i pożyczek krótkoterminowych.

Leasing

Leasing jest atrakcyjny z dwóch wielkich powodów, miesięczna rata jest niższa i można cieszyć się z nowego samochodu średnio co dwa lata. Inni mogą patrzeć na wydzierżawienie pojazdu jako dobrą opcję z powodu korzyści podatkowych dla swojej firmy -  jednak warto w tej kwestii poradzić się solidnie u księgowego gdyż potrącenia prawa dzierżawy zmieniają się co roku.

Jakie są wady leasingu?

Jeśli wynajmiesz samochód, istnieją zazwyczaj ograniczenia c przebiegu. Jeśli dużo podróżujesz, leasing nie będzie dla Ciebie korzystny, bo ostatecznie to może być dość kosztowne. Leasing kontra zakup gotówką czy przelewem są bardzo osobistym wyborem. Każda firma i klient indywidualny biorący pojazd w dzierżawę musi wiedzieć, że każda marka ma inne zasady i opcje jakich należy przestrzegać. Opłaty leasingowe są niższe miesięcznie niż tradycyjne kredyty samochodowe, co sprawia, że leasing dla wielu osób wydaje się najbardziej atrakcyjny.

Zakup pojazdu ustala miesięczne stopy procentowe i płatności jaką kwotę trzeba spłacić co miesiąc. Firma może nadal korzystać z tradycyjnego kredytu jako z korzyści podatkowej, jeżeli wszystko ustali z księgowym. Ulgi podatkowe nie odnoszą się jedynie do leasingu pojazdu. Nawet jeśli kupisz pojazd z 5 letnim przebiegiem lub na 60 miesięcy okresu kredytowania, nadal można spłacić stary kredyt i cieszyć się z nowego samochodu. Istnieje wiele aspektów leasingu – trzeba z nimi wszystkimi porządnie się zapoznać.

Pomoc w opracowaniu niniejszego poradnika otrzymaliśmy dzięki serwisowi

Komentarze:

2017.04.07 - Neko: 

Nie ukrywajmy, przecież samochody większość z osób kupuje na raty albo w leasing. Dzisiejszy rynek nie pozostawia nam wiele innych opcji. Za gotówkę to można kupić ale jakiś tani, używany samochód. Jeżeli chodzi o auta to ja jednak bałbym się oszczędzać na bezpieczeństwie. Kupowałbym z pewnego źródła. Oszczędzać tak ale tam gdzie warto czyli np. na noclegach. Znacie portal AirBnB? Tutaj dostępna jest rejestracja w Airbnb. Sprawdźcie sobie ich świetne ceny. Polecam