Niecodzienne pomysły na oświetlenie biurowe w warsztacie samochodowym

Oświetlenie, a praca

Choć nie każdy zdaje sobie z tego sprawę, ale oświetlenie w pracy jest istotnym elementem samego wykonywania obowiązków. Pomijając kwestie prawne, które określają wymogi dotyczące oświetlenia dziennego i sztucznego, warto wybrać takie formy oświetlenia, które będą nie tylko efektywne, ale również efektowne. O nietypowych rozwiązaniach służących do oświetlenia biur i miejsc pracy rozmawiamy z Katarzyną Kłos.

Czym zajmuje się Pani firma?

Katarzyna Kłos: Na co dzień prowadzę własne biuro rachunkowe. Już na początku swojej pracy zawodowej wiedziałam, jakie stereotypy wiążą się z samą branżą, a także widziałam swoje podczas praktyk czy w czasie swojej pierwszej pracy na etacie w innej firmie. Każda praca związana z liczeniem i rachunkowością wymaga skupienia, ale jest także nudna i monotonna. Obiecałam sobie wtedy, że mając własną firmę postawię na rozwiązania odchodzące od stereotypów.

I stąd właśnie wybór padł na nietypowe oświetlenie?

Katarzyna Kłos: Myślę, że oświetlenie, jego obecność w ogóle i rodzaj dopasowany do pracy jest elementem pojawiającym się w każdym miejscu pracy, niezależnie od branży czy sposobu działania. Wbrew pozorom dobrze dobranym oświetleniem można wiele zdziałać- widać to chociażby po rodzajach i ilości lamp, które można dostać w sklepach.

No właśnie, ich ilość może oszołomić. Jak więc Pani wybrała oświetlenie do swojej firmy?

Katarzyna Kłos: Oczywiście nadrzędną kwestią była dla mnie jakość oświetlenia, która pomoże moich pracownikom w codziennych obowiązkach. Ale nie zrezygnowałam z designu. W pierwszej kolejności postawiłam na dużą ilość światła dziennego, które uzupełniłam wspomagaczami w postaci całego ciągu małych lamp. Uważam, że dużo lepiej w moim biurze wygląda takie zestawienie niż jedna nudna lampa wisząca.

Co jeszcze brała Pani pod uwagę wybierając oświetlenie do swojego biura?

Katarzyna Kłos: Przede wszystkim równomierne oświetlenie całej przestrzeni, w której pracują pracownicy. Natomiast w takich częściach, jak łazienka, szatnia czy aneks kuchenny postawiłam na bardziej nowoczesne oświetlenie, w formie oświetlenia ledowego. No i oczywiście postarałam się o to, aby samo światło było jak najbardziej zbliżone do naturalnego.

Gdzie szukać inspiracji do oświetlenia biura?

Katarzyna Kłos: Jest na rynku bardzo dużo sklepów, które mają w swojej ofercie wszelkiego rodzaju oświetlenie. Są to sklepy budowlane, sklepy z artykułami typowo do wnętrz albo takie, które mają w swojej ofercie tylko i wyłącznie oświetlenie. Zazwyczaj kiedy szukamy oświetlenia biurowego, znajdujemy bardzo podobne modele lamp, które są najczęściej wybierane. Dlatego też warto rozszerzyć krąg swoich poszukiwań. Warto jest poprosić o radę fachowca, jednak można poszukać inspiracji także w sieci, gdzie znajdziemy ciekawe grafiki z wystrojem biur. No i oczywiście znać aranżację swojego miejsca pracy, bowiem to w oparciu o odpowiednie rozmieszczenie miejsc pracy ustalamy oświetlenie. Ma ono bowiem za zadanie w głównej mierze zadbać o odpowiednie warunki do pracy. 

Zobacz lampę Antarctica C0174-05E, która idealnie nadaje się jako oświetlenie w Twoim biurze.