Instalacja gazowa w samochodzie – sposób na tańszą jazdę

Zakup oraz utrzymanie auta to duży wydatek. Jego utrzymanie niestety jest wydatkiem długofalowym. Najprostszym i popularnym sposobem na zaoszczędzenie będzie instalacja LPG w twoim aucie. Gaz jest w stabilnej cenie czego nie można powiedzieć o benzynie, jeśli nastawiamy się na dłuższe trasy i robimy dużo kilometrów to korzystanie z instalacji gazowej jest bardzo wskazane. Mimo faktu iż wydamy na instalację spore pieniądze to zwrot po pewnym okresie czasu jest gwarantowany.

W dzisiejszych czasach wszędzie trzeba szukać oszczędności. Kupienie samochodu nie jest żadnym problemem, ale kupowanie paliwa w takich cenach już tak. Samochód żeby był tani w eksplantacji powinien palić 3-4 litry paliwa średnio na sto kilometrów. Niektórzy producenci nawet tak piszą w swoich folderach reklamowych, ale w teorii jest dwa razy więcej. W takich przypadkach, kiedy jeździmy dużo zwłaszcza po mieście najlepszym rozwiązaniem będzie zakup nowej instalacji gazowej. Profesjonalna firma zamontuje nam instalacje i będziemy mogli za połowę ceny jeździć samochodem. Nawet, jeśli paliwo mocno stanieje to prędzej czy później baryłka ropy pójdzie w górę i wszystko wróci do poprzedniego stanu. Gaz trzyma się cały czas w dobrej cenie i na pewno opłaca się go zamontować.

Montaż i eksploatacja

Średnio trzeba liczyć, że do samochodu z małym silnikiem trzeba będzie zapłacić około dwóch tysięcy złotych za instalacje LPG. Litr gazu będzie nas kosztowało około 2,5 zł, a paliwo obecnie jest po 4,70 zł. To dużo zwłaszcza, jeśli samochód w mieście pali nam dziesięć litrów. Nawet, jeśli wyjdzie na gazie o 10% więcej i to tak na tym zarobimy. W okresie rocznym przy dużych przebiegach będzie to bardzo duża kwota, którą zostawimy w swoim portfelu. Nie ma się, co dziwić, że tak wiele osób ma instalacje gazową w swoim samochodzie. Z biegiem czasu tych osób przybędzie. Dawniej instalacje gazowe były bardzo drogie, ale przez to, że stały się tak popularne to można je dzisiaj kupić za niewielkie pieniądze. Na życzenie klienta butla z gazem może być zamontowana w miejscu koła zapasowego, pod samochodem albo w bagażniku. Lepiej jest wybrać opcje w kole albo pod samochodem, dzięki czemu będzie można zyskać sporo miejsca w bagażniku. Cena różni się niewiele, bo trzeba dopłacić 100 zł. Instalacja gazowa to przyszłość i jeśli chcesz zaoszczędzić to nawet nie czekaj, bo to Ci się po prostu nie poleca. Każdego dnia wydajesz sporo pieniędzy na benzynę, a gaz czeka żeby go zatankować. Jedź do auto gaz wrocław - firmy montującej i dołącz do tych wszystkich szczęśliwców.

Komentarze:

2016.06.01 - Mirosław Pacek:
Skoro to takie ekonomiczne i pewne to dlaczego wypożyczalnie samochodów nie stosują instalacji gazowych co? :) Patrzę na przykład na ofertę wypożyczalni  https://comfortcar.pl/ i same benzyny i diesle.