Przydatne gadżety dla Twojego samochodu

Każdy właściciel auta chciałby czuć się w jego wnętrzu komfortowo i wygodnie. W tym celu wielu kierowców dostosowuje swoje auta zakupując przyjemny zapach, czy dbając o wygodne pokrowce na siedzenia. Jednak to nie wszystko. Aby sprawić, że w aucie każdy będzie czuł się o wiele przyjemniej, będzie ono pełniło dodatkowe funkcje, a jego wygląd znacznie się poprawi wystarczy kilka ciekawych gadżetów. Mogą one sprawić, że każda podróż bez względu na to czy trasy będą długie, czy krótkie, stanie się niesamowitą przyjemnością. Oto lista najlepszych gadżetów do samochodu.

1. Lokalizator GPS

Jest montowany w miejscu niewidocznym, można obserwować miejsce pojazdu ze swojego telefonu. To bardzo przydatne zabezpieczenie przed kradzieżą, ale okaże się również nieocenione dla osób, które zapominają gdzie zaparkowały swój pojazd.

2. Kamera samochodowa

Współcześnie to jedno z najbardziej pożądanych gadżetów samochodowych. Kamera sprawdzi się niesamowicie w przypadkach, w których występuje spór między uczestnikami kolizji. Wtedy po przyjeździe policji nie ma żadnych wątpliwości kto był sprawcą stłuczki. To bardzo dobre zabezpieczenie przed tak zwanymi wyłudzaczami odszkodowań, którzy np. potrafią sprytnie cofnąć w korku przy małej prędkości tak, aby wydawało się, że to samochód jadący za nim w niego uderzył.

3. Ramki do tablic rejestracyjnych

To gadżet przeznaczony dla osób, którzy dbają o estetykę swojego auta, ale nie tylko. Ramki mogą także stanowić reklamę strony internetowe, czy też firmy. Istnieją ich różne rodzaje, każdy może wybrać taką ramkę, która odpowiada gustowi i potrzebom. Do wyboru są ramki chromowe, z nadrukami, czy nawet grawerowane. Ważną funkcją takich ramek jest zabezpieczenie tablic rejestracyjnych przed zgubieniem czy kradzieżą. To również wygoda, ponieważ ramki powodują, iż nie trzeba przewiercać tablicy przy jej montażu. Ramka znacznie zabezpiecza tablicę przed odczepieniem oraz wysunięciem, trzyma ją stabilnie. Takie ramki można zamówić w firmach zajmujących się ich produkcją. Ważne aby wybierać ramki produkowane z solidnych materiałów, dlatego też trzeba wybierać sprawdzone i polecane firmy, jak na przykład: http://unital.com.pl/.

4. Rozgałęziacz gniazda zapalniczki

W obecnych czasach wiele osób nie wyobraża sobie braku możliwości podładowania telefonu podczas jazdy. Służą temu przetwornice zasilania gniazda zapalniczki, które umożliwiają podłączenie nawet do kilku urządzeń. Przed zakupem warto dokładnie zbadać rynek, ponieważ można znaleźć wiele rodzajów przetwornic z różną ilością wejść USB, czy innych.

5. Zestaw głośnomówiący

Pozwala na komfortowe rozmawianie przez telefon w czasie jazdy. Pomocne szczególnie dla osób, które lubią rozmawiać podczas jazdy, czy dla ludzi, którzy pracują za kierownicą. Pomaga uniknąć mandatu za rozmowę podczas jazdy, ale przede wszystkim znacznie zwiększa bezpieczeństwo poruszania się samochodem.

6. Chwytak na napoje

Pozwala na bezpieczną jazdę z ciepłymi, czy zimnymi napojami bez wylewania ich oraz bez ryzyka, że butelka potoczy się pod pedały. Bardzo przydatny przedmiot doceniany przez wielu kierowców.