Jak wybrać najbardziej konstruktywne opony do samochodu? 

Jakie parametry są najważniejsze? Przeczytaj i dowiedz się więcej.

Zima potrafi być różna, ale zawsze trzeba być przygotowanym na srogie warunki. Najlepszym rozwiązaniem będzie zakup dobrych opon zimowych. W Polsce nastała wielka moda na opony zimowe. Firmy zajmujące się sprzedażą opon zarabiają na tym bardzo dużo pieniędzy. To akurat dobrze, że miliony samochodów napędza cały rynek. Każdy chce zarobić, dlatego kierowcy w tym pomagają. Nie wszyscy wiedzą jak mają dobierać opony zimowe w swoim samochodzie. Czym się kierować, jakie firmy wybierać? Nie wiedzą również o tym czy niska cena to również niska jakość, a może lepiej zainwestować w drogie opony? Te wszystkie pytania pojawiają się przed każdym sezonem zimowym. To wtedy zaczynamy szukać opon i nie wiemy tak naprawdę, za co się wziąć.

Porady

Niska cena to jakby nie patrzeć nie będzie super jakość ale w przypadku nowych opon zawsze będzie ona wyższa niż w przypadku kilkunastoletnich używanych niewiadomego pochodzenia. Takich opon lepiej unikać, bo wydamy niepotrzebnie pieniądze, które można było w inny sposób spożytkować. Nowa opona dzisiaj to wydatek od stu kilku złotych, czyli naprawdę niewiele. Im tańsza opona tym starsza będzie je konstrukcja i zastosowane technologie. To nie oznacza, że taka opona jest zła, ale na pewno przeznaczona będzie do samochodów mniejszych i wolniejszych. W przypadku dużych i mocnych samochodów takie opony nie byłyby najlepszym rozwiązaniem, dlatego trzeba będzie szukać czegoś bezpieczniejszego. Drogie opony do taniego samochodu nie mają żadnego sensu.

Można oczywiście je kupić, bo każdy sam decyduje za siebie, ale i tak nie będziemy z ich wszystkich właściwości korzystać, a zatem tak naprawdę wydamy pieniądze na coś, z czego nie korzystamy. Dobierajmy opony we właściwy sposób pod względem szerokości i wysokości. Opona na zimę nie powinna być za szeroka, jeśli będzie węższa od letniej to lepiej dla naszej przyczepności zwłaszcza, jeśli na drodze pojawi się dość sporo śniegu. Im szersza opona tym przyczepność mniejsza, a co za tym idzie bezpieczeństwo się dość mocno pogarsza.

Promo-opony.pl - tanie opony zimowe, zapraszamy już dziś.

Komentarze:

2016.10.27 - Ryszard:
Witam, przewożę sporo kamienia elewacyjnego (takiego jak tutaj www.piaskowieciwapien.pl) i mam pytanie odnośnie opon, czy do przewozu tego typu towarów lepiej zastosować opony o powiększonym profilu bieżnika czy lepiej węższy? Chodzi o to, że przy obiążeniu opona się rozszerza. Nie wiem co w zimie będzie efektywniejsze? 

2017.03.06 - Alina
Z oponami jest tak jak butami na zimę prawda? Bez dobrego bieżnika lepiej nie wychodzić z domu. Buty to wiem gdzie kupić (tutaj https://lunaobuwie.pl/ :)) ale z oponami to już gorzej, Jakie sklepy polecicie?