Czy zawodowy kierowca samochodowy powinien zwracać uwagę na ubiór?

Gdybyś jechał np. autobusem i na zmianę prowadzą go: mężczyzna, który jest zadbany i elegancki oraz mężczyzna, który ma na sobie stary , poprzecierany i zmechacony sweter, to którego byś wybrał? Oczywiście nie patrzymy tutaj pod kątem umiejętności prowadzenia pojazdu, tylko wizualności. Wiadomo, iż wybierzesz tego kogoś, kto dobrze wygląda.

Pan za kierownicą

Żeby być dobrym kierowcą zawodowym, to przede wszystkim należy umieć prowadzić pojazd i to umieć prowadzić go doskonale. Przecież w zbiorowych środkach transportu to kierowca przejmuje na siebie odpowiedzialność za osoby, które z nim podróżują. Kolejną niezwykle istotną kwestią jest usposobienie kierowcy. Człowiek ten powinien wykazywać się wysokim poziomem kultury osobistej, cierpliwością oraz życzliwym nastawieniem do ludzi. Zobacz ile razy masz do czynienia z panem, który prowadzi autobus tak, jakby wiózł w nim worki kartofli, a nie ludzi. Panem, który mruczy coś pod nosem i do ludzi odzywa się bardzo opryskliwym, często wręcz chamskim tonem. Podróżowanie z taką osobą, niestety nie należy do najprzyjemniejszych. I ostatnia bardzo ważna rzecz, to ubiór tego pana. Jeżeli decydujemy się na pracę z ludźmi, musimy pamiętać o tym, iż powinniśmy prezentować się nienagannie i elegancko.

Ubiór współczesnego kierowcy zawodowego

Współczesny kierowca zawodowy, powinien być typem eleganckiego i gustownie ubranego faceta. Nikt nie każe mu przecież zakładać wizytowego garnituru, ale też nie wolno mu zapominać o tym, że patrzy na niego każdego dnia wiele osób i wiele osób potem go ocenia. Podstawą w jego ubiorze powinna być koszula męska. W dzisiejszych czasach ma on naprawdę szeroki wybór tego typu produktów. W sklepach można nabyć koszule o różnych fasonach, w różnych stylach i całej gamie kolorów oraz deseni. Ludzie nie widzą spodni, bo przecież kierowca siedzi, wstaje tylko od czasu do czasu np. otworzyć podjazd dla niepełnosprawnych, ale widzimy jego koszulę. Dlatego też powinien on zainwestować w kilka ciekawych koszul, które może założyć do jeansów, jak i też spodni z innego rodzaju materiałów. Na chłodniejsze dni oczywiście kierowca powinien też zaopatrzyć się w elegancki sweter i marynarkę.

Ubiór kierowcy zawodowego jest niezwykle ważnym elementem w jego pracy. Uprzejmość, pogoda ducha, uśmiech i życzliwość dopełnią resztę.