Czy dzięki zmiękczaniu wody samochód będzie bez plam?

Twardość  w wodzie odnosi się do jej zawartości wapnia i magnezu.  Zmiękczanie w konwencjonalnym znaczeniu oznacza usuwanie tych minerałów przez wymianę ich na sód bądź potas. Podczas plamienia, jakie pojawia się po umyciu samochodu, owa plama jest zazwyczaj tą wynikającą z twardej wody. Prowadzi to do założenia, że zmiękczanie wody spowoduje mycie samochodu pozbawione problemów z plamami.

Czy na pewno?

Niekoniecznie tak jest. Twardość stanowi tylko część mineralnej zawartości wody - jonów wapnia i magnezu. Całkowita zawartość składników mineralnych, o których mowa w sposobie uzdatniania wody jest prawdziwym czynnikiem przewidującym potencjał plamienia wody. Im większy jest jej poziom, tym bardziej masz szansę spotkać się z tym doświadczeniem.

Zmiękczanie wody, w przeciwieństwie do popularnych przekonań, nie usuwa minerałów z wody

Raczej wymienia na sód minerały o większej twardości, wapń i magnez, w mniej lub bardziej równych proporcjach.  Całkowita zawartość składników mineralnych wody zmiękczonej jest zasadniczo taka sama, jak ta którą ma twarda woda. Woda zmiękczona ma mniej wapnia, ale więcej sodu. Zmiękczanie jest zaletą dla myjni samochodowej, ponieważ minerały w zmiękczonej wodzie są łatwiejsze do pozbycia się i nie tworzą osadu związanego z twardością, ale woda zmiękczona mająca wysoki poziom minerałów również może powodować plamienie. Z zmiękczoną wodą o wysokiej zawartości mineralnej nadal będziesz mieć na samochodzie plamy, choć będzie je można nieco łatwiej wytrzeć.

Miejsca mycia samochodów również ma znaczenie w tym kontekście

Najlepsza woda do mycia samochodów, oczywiście, jest to woda mająca niską zawartość minerałów. Usuwanie całej zawartości minerałów w wodzie nie jest jednak praktyczne w większości przypadków. Proces dejonizacji usuwa wszystkie minerały i z pewnością wyprodukuje porządnie wymyty samochód - ale skorzystanie z niego jest niewykonalne ze względu na koszt. To samo dotyczy destylacji. Wiele profesjonalnych punktów mycia samochodów wyposażonych jest w opcję znaną jako płukanie wolne od plam- które jest wykonane wodą odwróconej osmozy. Odwrócona osmoza zmniejsza poziom minerałów w wodzie o około 95% i zapewnia porządne spłukiwanie -  znane to jest właśnie jako zmiękczacz wody i to jest coś, na co warto zwrócić uwagę jeśli zastanawiasz się, na którą myjni samochodową zawieźć swój samochód.

Jedną z rzeczy, która także zmiękcza wodę i tym samym pomaga w myciu samochodów jest użycie mydła. Jeśli użyjesz mniejszej ilości mydła to ważne jest, aby myć samochód właśnie zmiękczoną wodą, bowiem inaczej na pewno nie utkniesz plam.

Jeśli nie znasz twardości swojej wody bądź poziomu mineralnego wody, zazwyczaj można się tego łatwo dowiedzieć, dzwoniąc do lokalnego dostawcy wody. W większości przypadków nie ma problemu z pozyskaniem takowych informacji, jeśli jednak nie będziesz mógł pozyskać wiedzy na temat swojej wody w ten sposób to zawsze możesz zadzwonić do profesjonalistów, którzy wykonają specjalistycznego pomiaru w tym ujęciu.

Zainteresował Cię temat zmiękczania wody? Więcej informacji uzyskasz na stronie http://www.zmiekczacze.com