Mobilny kantor walut - czy taki biznes się sprawdzi?

Ktoś, kto sporadycznie wymienia walutę np. wyjechał sezonowo za granicę, by dorobić do skromnego budżetu, nie posiada zazwyczaj konta walutowego. Na dodatek, gdy mieszka się jeszcze w dosyć sporej odległości od kantoru, to faktycznie pojawia się wówczas problem z wymianą waluty.

Mobilny kantor walutowy, szansą dla biznesu i ludzi bez walutowego konta

Wchodząc do większości hipermarketów, centr handlowych, czy też nawet patrząc na ściany niektórych budynków, zauważyć możemy bankomaty, które już na dobre wpisały się w polską rzeczywistość i życie bez nich byłoby naprawdę bardzo trudne. Jednakże już w wielu miejscach w naszym kraju tuż obok bankomatów stoją ich „bracia bliźniacy”, czyli mobilne kantory. Z wyglądu są niemalże identyczne, z jedną tylko różnicą: potrafią one wymienić walutę. Mobilny kantor jest doskonałą innowacją, która może ułatwić życie wielu osobom, które nie mają takiej potrzeby, by zakładać konto walutowe lub też biegać do kantorów. Taki kantor jest też szansą na całkiem nieźle prosperujący i dochodowy biznes. Jednakże nie tak od razu. Trzeba najpierw spełnić kilka zasadniczych warunków. Jak to się ma do Twojej sytuacji? Przeczytaj o tym poniżej, a będziesz wiedział, czy masz szansę poprowadzić tego typu biznes.

Kiedy kantor mobilny jest szansą na dobry biznes?

Żeby otworzyć tego typu biznes musisz spełnić wiele wymogów: posiadać wpis do Rejestru Działalności Kantorowej, mieć odpowiednie kwalifikacje, nie być osobą karaną i przede wszystkim mieć spory kapitał na rozpoczęcie swojej działalności. Sam mobilny kantor to rzecz bardzo kosztowna, a jego wynajęcie też do najtańszych nie należy, do tego serwis i waluta, która będzie tam zlokalizowana. Jeżeli już prowadzisz jakiś kantor: fizyczny, czy też internetowy już będzie Ci zdecydowanie łatwiej poruszać się w sferze takiego biznesu, znasz przecież obowiązujące przepisy prawa, masz kwalifikacje, doświadczenie i już zdążyłeś zebrać potrzebny kapitał, by rozwijać swoją działalność. Wtedy tak, jest to dobry pomysł, gdyż jest to inicjatywa przeznaczona dla ludzi, którzy mają ku temu odpowiednią wiedzę i środki. Jest to także dobry pomysł, jeśli w pobliżu nie ma żadnego kantoru i jest to duże miasto. Dlaczego? Wówczas masz pewność, że maszyna nie będzie używana tylko od wielkiego święta, a Twoje pieniądze, które tam ulokujesz, nie zostaną zamrożone na długi czasu. Przecież biznes ma polegać na tym, że zarabiasz a nie mrozisz swoje środki. Ważną informacją dla Ciebie jest także to, iż w takim mobilnym kantorze kurs walut powinien być w miarę niski np. kurs dolara może być taki jak kurs dolara w kantorach internetowych.

Sam zatem widzisz, że aby otworzyć tego typu biznes trzeba wiedzy, doświadczenia i sporo kapitału. Jednakże biznes ten jest bardzo przyszłościowy, gdyż wielu Polaków pracuje za granicą i ma potrzebę szybkiej wymiany waluty, a często nie ma gdzie tego uczynić. Jeśli posiadasz to, co opisane jest powyżej, to ruszaj śmiało z takim biznesem, weź przyszłość i potrzeby ludzi w swoje ręce.

 

Źródło: Lista kantorów internetowych kantorlista.pl