Jakie warunki musi spełniać lokal pod warsztat samochodowy? 

Uruchamianie własnego warsztatu samochodowego to marzenie każdego dobrego mechanik. Jeśli jesteś wykwalifikowanym i wszechstronnym mechanikiem, być może czujesz iż jest to dla ciebie bardzo ograniczające, gdy musisz pracować dla kogoś innego. Jednak jeśli zdecydujesz się na to, by otworzyć swój własny warsztat musisz pamiętać o tym, jakie warunki musi spełniać lokal pod warsztat samochodowy oraz, iż jest ci  potrzebny właściwy sprzęt - niezbędny do otwarcia sklepu samochodowego. Dobra znajomość wymogów warsztatowych pozwala na podejmowanie trafnych decyzji w tym kontekście.

Miejsce warsztatu? Nieruchomość, w której się znajdzie musi spełniać następujące wymagania.

Szeroki dostęp.

Samochody klienta potrzebują miejsca, aby wjechać prosto do warsztatu, a następnie wyjechać również bez problemu. Jeśli chcesz zaadaptować mieszkanie pod warsztat musisz pamiętać, że będziesz tam stosować podnośniki - dlatego dostęp nie może być zbyt wąski. Jeśli przestrzeń jest bardzo ograniczona, można użyć walców, które zamieszczane są pod oponą, aby manewrować pojazdem ręcznie. Są szybkie i łatwe w użyciu, a motoryzacja bardzo chętnie z nich korzysta już od dawna. Jeśli podłoga jest w dobrym stanie, pojazd będzie poruszał się po bokach, do tyłu lub do przodu tylko delikatnie.

Wysoki dach i solidne podłogi.

Aby pomieścić podnośniki podłogowe, potrzebujesz sporo przestrzeni od podłogi do sufitu. Do mocnego mocowania wciągników potrzebna jest betonowa stalowa podłoga.

Wystarczająco dużo miejsca i udogodnień.

Powierzchnia pomieszczeń warsztatowych musi pomieścić co najmniej 2 wciągniki (jeśli są wyspecjalizowane). Możesz rozważyć także sporo miejsca dla ogólnych napraw mechanicznych i serwisowania, aby komfortowo zaoferować usługi mechaniki wysokiej jakości dla swoich klientów. 

Pamiętaj, aby budynek był wystarczająco głęboki, aby można było cofnąć każdy samochód z podnośnika wewnątrz budynku. Recepcja, biuro, toalety i sala obiadowa nie muszą być duże, ale powinny być czyste i wygodne do obsługi dla pracowników i do oczekiwania dla klientów. Dyspozytor z wodą jest dobrym pomysłem zarówno w recepcji, jak i w stołówce.

Naturalne światło.

Dobre naturalne źródło światła to ogromna korzyść dla twoich mechaników, szczególnie w celu sprawdzenia plam na blokach cylindra pozostawionych po wyciekach płynu i innych trudnych do zauważenia wskaźników podstawowych usterek.

Niewielki podział lub uszkodzenie węża może pozostawić niezauważone skutki uszkodzenia silnika lub skrzyni biegów. Elementy zmechanizowane, takie jak łożyska kół, wały korbowe itp., W których stan powierzchni metalowej jest pierwszym wskaźnikiem awarii części. Wszystkie te ważne znaki wizualne wymagają dobrego światła.

Dobre oświetlenie jest nadal jednym z głównych czynników w warsztatach samochodowych. Zawsze trzeba zatem upewnić się, czy brana pod uwagę nieruchomość może zapewnić pracownikom dobre naturalne światło – i to we wszystkich pomieszczeniach warsztatowych. Bezpośrednio przełoży się to na jakość oferowanych usług.

Informacji na temat nieruchomości udzielił nam portal Dominium.pl - mieszkania Kraków