Top lista środków chemicznych pomocnych w pielęgnacji samochodu

 Pielęgnacja samochodu - wbrew pozorom - jest niezwykle trudnym zadaniem, w szczególności, kiedy chcemy, aby nasze auto wyglądało pięknie i było "wypucowane" na przysłowiowy błysk. W tym też celu niejednokrotnie szukamy i próbujemy coraz to nowszych środków chemicznych, które pomogą nam uzyskać zamierzony i oczekiwany efekt. Czasem dochodzi do rozczarowania, dlatego warto wybierać produkty sprawdzone oraz posiadające pozytywne opinie. Nie trudno bowiem wydać pieniądze na marne, prawda? 

Środków chemicznych do karoserii samochodu jest wiele, dlatego też warto pogrupować na produkty przeznaczone do odpowiednich celów. Warto wcześniej zadać sobie pytanie: czy karoseria jest porysowana, czy też nie posiada żadnych uszkodzeń? A może samochód jest zbyt zaniedbany lub chcemy poprawić widoczność w trakcie deszczowych dni? Wśród najpopularniejszych środków wyróżnia się szampony oraz żele do mycia, które pomagają usuwać kurz i błoto. Co więcej - zakupić możemy także produkty zapobiegające utlenianiu lakieru, dzięki którym kolor auta nie zblaknie, zachowa swój kolor na długi czas.

Jednym z najbardziej popularnych oraz docenianych środków zapobiegających powstawaniu zabrudzeń na aucie jest produkt o nawie Deep Crystal Carnauba Wax wyprodukowany przez markę Meguiar. Środek można zakupić w charakterze pasty, płynu lub też spray'u - chroni on przede wszystkim przed osiadaniem się kurzu oraz przed zarysowaniami. Dodatkowo - produkt wypełnia płytkie rysy na aucie oraz nabłyszcza i wzmacnia kolor karoserii.

Kolejnym środkiem chemicznym, który posiada pozytywne opinie jest Formula 1 Carnauba Wax & Wash w postaci mleczka, bądź szamponu z woskiem. Produkt ten jest dostępny w stosunkowo niskiej cenie, jednak efekty widać niemal natychmiastowo. Za jego pomocą, samochód jest bezpieczny przez długie miesiące oraz wolny od wszelakich rys. Wosk z tejże serii jest nakładany tak jak mleczko, jednak chroni przez dłuższy czas.

Nieco droższym produktem jest ekskluzywny szampon przeznaczony do regularnego mycia karoserii marki Zymoel - Auto Wash Natural Concentrate. Środek ten łączy w sobie olejki z banana, a także kokosa, a co więcej - posiada neutralne pH, dzięki czemu jest całkowicie bezpieczny dla lakieru. Za sprawą naturalnych składników, szampon wydłuża żywotność nałożonych na auto wosków. Za około 1400 mililitrów płynu należy zapłacić około stu złotych.

Chemical Guys gray clay medium to nic innego, jak najwyższej jakości glinka do lakieru, szkła, metalu oraz włókna szklanego. Środek doskonale usuwa lekką, bądź średnią oksydację, a także oczyszcza lakier, pozostawiając go gładkim, niczym tafla szkła. Glinka jest miękka oraz elastyczna, dlatego też świetnie nadaje się do czyszczenia trudno dostępnych miejsc karoserii.

Wosk syntetyczny Extreme Nano Tech Polishing - jak sama nazwa wskazuje - jest oparty o technologię nano, a za pudełko 398 gram należy dać niecałe 60 złotych.

Produktów do czyszczenia auta jest wiele, jednak spośród nich należy wybrać najbardziej dogodny oraz niezawodny, tak aby nie zawieść się w późniejszym czasie.


Artykuł opracowano wspólnie z dystrybutorem profesjonalnej chemii niemieckiej. Więcej informacji na stronie https://eurochemia.eu/o-firmie/