Rozładowanie telefonu w czasie trasy bądź zgubienie się na drodze jest nie tylko stresujące, ale i potencjalnie niebezpieczne. Na szczęście na rynku jest wiele gadżetów, które pomogą Ci lepiej przygotować się do twojego „życia w samochodzie”, szczególnie jeśli należysz do tych osób, które spędzają w pojeździe nawet więcej czasu niż własny domu.


Oto kilka akcesoriów samochodowych, które nie tylko poprawią Twoje ogólne doświadczenie jazdy, ale również pomogą Ci być przygotowanym na nieoczekiwane.

Dashcam

Dashcams może służyć nie tylko do rejestrowania niezapomnianych wrażeń, ale także może przydać się w razie wypadku. Aparat skierowany do przodu na drogę nie chroni Cię fizycznie, ale nagrane filmy mogą być użyte do sprawdzenia, kto jest odpowiedzialny za wypadek samochodowy. Kamera dock Z-Edge może nagrywać 30 klatek na sekundę i włącza się automatycznie po włączeniu samochodu i wyłącza po wyłączeniu zapłonu.

Uchwyt na telefon

Uchwyt na smartfon może sprawić, że nawigacja stanie się mniej stresująca. Zamiast ciągle patrzyć na telefon w celu uzyskania wskazówek, możesz użyć uchwytu, aby zachować mapę Google Maps lub aplikację Mapy Apple w zasięgu wzroku.

Przenośny zestaw startowy

Nie ma gwarancji, że ktoś będzie mógł dać ci wsparcie na drodze w razie potrzeby, dlatego zawsze warto trzymać zestaw samochodowy w swoim pojeździe. Zestaw startowy tego rodzaju to w zasadzie źródło baterii, które pozwala na uruchomienie samochodu, gdy akumulator padnie - po prostu zaczepiając zaciski na zestawie do akumulatora samochodu. Może być także wykorzystywany jako zapasowe źródło zasilania.

Zestaw samochodowy Bluetooth

Nie musisz kupować nowego samochodu, aby móc połączyć smartfon z samochodem za pośrednictwem Bluetooth. Np. zestaw samochodowy Bluetooth firmy Belkin może zostać podłączony do samochodu, dzięki czemu można odtwarzać muzykę i wykonywać połączenia przez głośniki samochodowe bez użycia rąk.

Ładowarka samochodowa USB

Rozładowany smartphone to ostatnia rzecz, którą chcesz podczas podróży. Jeśli nie masz portu USB w samochodzie, lub jeśli potrzebujesz więcej niż jednego portu, to ładowarka samochodowa USB jest dobrym rozwiązaniem. Możesz kupić taką ładowarkę w już naprawdę dobrej cenie.

GPS tracker

To sprzęt który łączy się ze smartfonem, aby informować o położeniu pojazdu przez cały czas jazdy. Chociaż ten gadżet jest prawdopodobnie bardziej użyteczny dla rodziców starających się pilnować gdzie jeździ ich dziecko, może on również przydać się w niefortunnym przypadku, gdy ktoś próbuje skraść pojazd. Przenośny tracker GPS firmy SpyTec pozwala nawet skonfigurować informacje wysyłane pocztą elektroniczną lub tekstem, jeśli samochód wyjeżdża z wcześniej określonego obszaru.

Detektor radarowy

Nie wolno przyspieszyć, ale jeśli masz zamiar to zrobić, warto mieć taką czujkę radarową, która może cię ostrzec o wszelkich możliwych pułapkach przy takiej prędkości. Escort Passport 9500ix radar jest jednym z najwyżej ocenianych czujników radarowych na rynku.

To tylko przykłady tego, w jak świetne akcesoria samochodowe dla motoryzacji może dzisiaj wyposażyć się każdy kierowca.

 

 

Poradnik przygotowały partnerskie Hurtownie GSM