Chcesz zrobić karierę? Postaw na motoryzację!

Jeśli interesują Cię samochody lub lubisz odkrywać wewnętrzne działanie silnika, w takim razie jest duża szansa na to, że kariera w inżynierii motoryzacyjnej może być dla Ciebie odpowiednia! Inżynierowie samochodowi są odpowiedzialni za projektowanie, testowanie i produkcję samochodów i innych pojazdów drogowych. Wykwalifikowani inżynierowie wymagają głębokiego zrozumienia wielu aspektów osiągów pojazdów, obejmujących silnik, aerodynamikę i elektronikę pojazdów. Opierając się na warsztatach warsztatowych, rola ta jest często w najnowocześniejszej technologii i jest idealna dla każdego, kto rozumie mechaniczne i złożone procesy mechaniczne.

Co wiąże się z pracą w branży motoryzacyjnej?

Technika samochodowa jest zazwyczaj podzielona na trzy etapy:

Projekt

Etap pierwszy dotyczy projektowania. Na tym etapie inżynierowie są odpowiedzialni za projektowanie pojazdów z silników, podwozia, materiałów i wszystkich innych elementów. Rozważania projektowe muszą uwzględniać takie kwestie, jak koszt, wygląd i wydajność.

Testowanie

Na drugim etapie inżynierowie biorą udział w testowaniu nowych pojazdów w celu zapewnienia, że spełniają wymagania techniczne. Wszystkie typy testów, takie jak testy zderzeń, osiągi i inne testy bezpieczeństwa służą do oceny samochodu.

Produkcja

Końcowym etapem jest produkcja, w którym to punkcie są montowane pojazdy. Inżynierowie będą musieli wziąć pod uwagę techniki produkcji, zarządzanie zapasami, harmonogramy i maszyny niezbędne do osiągnięcia celów produkcyjnych.

Korzyści z bycia inżynierem motoryzacyjnym

Rola inżyniera motoryzacyjnego jest dobrze dostosowana do każdego, kto interesuje się samochodami i pracą maszyn. Inne zalety tego stanowiska mogą obejmować:

  • Praca na czele nowej technologii
  • Praca zespołowa w celu dostarczenia konkretnych wyników
  • Konkurencyjne wynagrodzenie
  • Szanse dalszego rozwoju zawodowego

 

Chcesz znać więcej korzyści z tej pracy? Zapoznaj się poniżej z detalami stanowiska inżyniera motoryzacyjnego:

Dane sugerują, że średnie wynagrodzenie inżynierów ds. motoryzacji wynosi 5- 6 tysięcy złotych.   Dla każdego, kto chce poprawić swój potencjał zarobkowy, nabycie pewnych kluczowych umiejętności może przyczynić się do dodania premii do wynagrodzeń. Projekt i inżynieria elektryczna na poziomie wejścia mogą zapewniać niewielkie premie, natomiast jeśli zrobi się studia podyplomowe dla nauczycieli (np. na http://interlis.edu.pl/studia-podyplomowe/) i zadba się o doświadczenie w zarządzaniu projektem i powiązane z nim umiejętności, które są poszukiwane  - ma się szansę na jeszcze wyższe stawki. Zgodnie z wynikami badania, umiejętności zarządzania projektami mogą prowadzić do podwyższenia wynagrodzenia o 23% w stosunku do innych wynagrodzeń.

Perspektywy kariery w inżynierii motoryzacyjnej

Doświadczeni inżynierowie samochodowi mogą spodziewać się wzrostu ich potencjału zarobkowego, ponieważ ich kariera rozwija się dzięki czystemu doświadczeniu. Szanse na awanse są bardzo częste w tej branży, ponieważ liczne umiejętności są bardzo poszukiwane. W różnych działach projektowania, testowania i produkcji personelu często wyszukuje się liderów zespołu, menedżerów i szefów działów. Lider zespołu i stanowiska kierownicze mogą przyciągać jeszcze wyższe wynagrodzenia – jednak to zależy również od czynników zewnętrznych, takich jak lokalizacja i podaż kandydatów.