Technologia chmurowa– jak i dlaczego wkracza do świata motoryzacji?

Dzięki zmieniającej się demografii konsumenckiej przedsiębiorstwa o wszystkich kształtach i rozmiarach przywiązują większą wagę do integracji technologicznej z systemami, które są łatwo adaptowalne. Wymaga to również ścisłego partnerstwa pomiędzy firmami motoryzacyjnymi i technologicznymi w celu lepszej synergii pod względem jakości i konkurencyjności.

W tym świetle producenci samochodów wykorzystują technologię chmurową, aby zmienić sposób funkcjonowania tego przemysłu. Firmy zajmujące się dystrybucją samochodów bądź części i akcesoriów samochodowych używają odpowiednio dobranych serwerów, aby osiągnąć lepsze efekty w większej skali, usprawniając jednocześnie swoją działalność i redukując koszty ogólne.

Przyjrzyjmy się różnym czynnikom, które wprowadzają technologię chmurową do tego, co się dzieje w przemyśle motoryzacyjnym

Technologia chmurowa podobnie jak instalacja VPS poradnik łączy zdalne serwery w celu zarządzania, przetwarzania i przechowywania danych za pomocą prostego połączenia internetowego zamiast zamawiania i wdrażania fizycznego serwera w miejscu lokalizacji. Według niedawnych badań okazuje się iż około 67% nowych wdrożeń oprogramowania ma być hybrydowym obłokiem i modelem SaaS w najbliższych latach. Głównymi czynnikami, które chcą przyspieszyć ten wzrost, są lepsze prędkości sieciowe wraz z rozszerzeniem się dużych wymagań dotyczących danych.

Dodatkowe powody

Ponadto globalny trend restrykcyjnych przepisów rządowych dotyczących norm efektywności energetycznej i bezpieczeństwa ma negatywny wpływ na sektor motoryzacyjny. Producenci starają się nawiązać partnerstwo z firmami zajmującymi się czystą energią, aby wyjść poza swoje tradycyjne funkcje operacyjne. W takim scenariuszu technologia chmurowa staje się istotnym przełomem. Inne aspekty obejmują postępy technologii informacyjnych, w których analitycy przewidują, że wdrożenie tego najnowszego know-how zwiększyłoby całkowitą wartość samochodów o prawie 40% do roku 2025.

Ponadto, dzieje się tak - aby przezwyciężyć niestabilność rynku, która może doprowadzić do spadku sprzedaży i przychodów, a także może doprowadzić do wzrostu cen komponentów. Infrastruktura sieciowa w chmurze może znacznie ograniczyć koszty samochodów. Poza tym gwałtownie spadają koszty sprzętu, firmy mogą przeprowadzać analizę danych testowych, analizując standardy wydajności i efektywności elementów, takich jak urządzenia zabezpieczające, dystrybucja mocy, silniki, rozkład momentu obrotowego itp. Mimo że skrzydło analizy i centra testowe mogą znajdować się w różnych lokalizacjach to przyjęcie technologii chmurowej umożliwia firmom łatwe udostępnianie informacji w scenariuszach wielokrotnego testowania.

Dodatkowe korzyści

Zarządzanie łańcuchem dostaw w przemyśle motoryzacyjnym, zlecone z różnych lokalizacji przy użyciu chmury może również usprawnić przepływ informacji w celu zapewnienia terminowej dostawy elementów. Ponieważ zarówno producent jak i dostawca mogą mieć unikalną infrastrukturę oprogramowania w swoich środowiskach pracy. W tym świetle interfejs oparty na chmurze może przyczynić się do wspierania komunikacji i umożliwienia szybkiego udostępniania danych / informacji, pomimo różnych procedur wewnętrznych.