Nie wiesz jak znaleźć idealny samochód na ślub? Podpowiemy!

Jeśli nie wiesz za dużo o samochodach, trudno wybrać jeden na specjalne wydarzenie: wesele. Samochód musi nie tylko wyglądać świetnie i działać dobrze, ale musi być w stanie pomieścić ilość osób, które mogą go używać - i tę dużą, obszerną suknię ślubną! Jeśli nie jesteś osobą za pan brat z motoryzacją, ale potrzebujesz dobrego samochodu na wesele, znajdziesz pomoc w tym artykule oraz na ModneWesele.com.

 Zacznijmy od podstaw.

Zdecyduj, kto będzie podróżować w samochodzie ślubnym. Oblicz liczbę świadków i innych osób które mogą się tam chcieć znaleźć. Każda osoba uprawniona do podróży jako osoba weselna może również chcieć zorganizować swój transport, więc mów o tym z wyprzedzeniem. Wiedząc, kto potrzebuje udać się na wesele razem z toną w samochodzie będziesz mogła zdecydować, ile samochodów potrzebujesz zarezerwować. Jeśli potrzebujesz dwóch lub więcej samochodów lub większego pojazdu - musisz to teraz wiedzieć.

Określ:

  • Ile tras odbędzie się przez cały weselny dzień?
  • Czy odległość podróży jest krótka czy długa?

 

Jeśli trwa dłużej niż ćwierć godziny, komfort będzie bardzo ważnym czynnikiem. W każdym razie bezpieczeństwo również jest priorytetem. Pomyśl o czasie i staraj się być praktyczna. Wybierz przejazd przed terminem. Nie czekaj na krótki czas przed ceremonią. Innymi słowy, lepiej się nie ociągać. 

Zauważ, że chociaż firma weselna pomoże Ci zorganizować trasę i czas, musisz być realistą. Musisz rozważyć, czego potrzebujesz.

Szukaj właściwej firmy

Poszukaj firmy, która specjalizuje się w wypożyczaniu samochodów ślubnych. Może to być firma z dużą liczbą pracowników lub może być firmą właściciela, znanego z posiadania bardzo specjalnego samochodu. Bez względu na to co wybierzesz – ta firma musi mieć dobrą reputację i być znana ze swojej niezawodności.

Spójrz na firmę, która od wielu lat prowadzi działalność w branży wynajmu samochodów weselnych. Poproś o referencje od osób, które wcześniej korzystały z samochodu weselnego lub sprawdź online, aby uzyskać informacje zwrotne. Wybierz firmę, która zna obszar, w którym ślub się odbywa. Zapytaj, czy kierowcy mają GPS.

Upewnij się, że szofer postępuje zgodnie z harmonogramem. Dobre firmy będą wiedzieć, że muszą sprawdzić, czy nie występują zakłócenia na ulicach czy istnieją jakieś ustalenia dotyczące robót drogowych, które mogą powodować opóźnienia.

Zapytaj, czy firma ma plany awaryjne. To ważne, jeśli w ciągu dnia coś się nie powiedzie, np. kierowca zachoruje. Wiedząc, że firma ma plany B i C możesz zachować spokój.

Wybór samochodu weselnego

Zastanów się, jaki typ samochodu odzwierciedla Ciebie i Twojego małżonka. To twój dzień, a samochód jest częścią całego pakietu. Styl samochodu jest ogólnie tak samo ważny, jak każdy inny aspekt dnia weselnego. Celem jest dopasowanie stylu ślubnego samochodu do stylu ślubu.

Potem…

Obejrzyj samochód weselny przed zarezerwowaniem. Firmy wynajmu różnią się standardami. Samochody mogą się znacznie różnić. Dowiedz się, czy samochody są garażowane - jeśli są, jest prawdopodobne, że będą one wyższej jakości i lepiej utrzymane.