Jak mądrze spakować samochód szykując się na długą podróż?

Najważniejszą rzeczą zwykle są ubrania, dlatego bardzo ważne jest, abyś je spakował w najbardziej oszczędny sposób.  Jedną z najtrudniejszych rzeczy, które trzeba zrobić w tym całym procesie pakowania naszego życia jest dopasować wszystko, co chce się ze sobą zabrać do możliwości posiadanego samochodu. Trzeba wykorzystać wszystko, co się ma do dyspozycji – bez względu na to czy są fotele składane płasko czy inne zakamarki - optymalizując przestrzeń magazynową. Dopiero wtedy powinno być wystarczająco dużo miejsca na wszystko.

Niektórzy rozważają też pakowanie sporej ilości rzeczy na dachowym bagażniku – ale to może kosztować nawet 50% więcej paliwa, - często jest to koszt, na który nie można sobie pozwolić. Stąd pozostaje liczyć na kreatywność.

Jak spakować samochód na długą podróż?

Zwykle trzeba odrzucić sporo rzeczy, z tych które początkowo chciało się ze sobą zabrać. Trzeba  tym być całkowicie realistycznym, prawdopodobnie mało kiedy potrzebuje się bowiem w podróży tak dużo rzeczy, jak pierwotnie się sądzi. Nie potrzebne są przecież ci te wszystkie torebki skórzane listonoszki - wybierz jedne. Nie musisz też brać ze sobą jeszcze dwóch dodatkowych par spodni. I tak dalej. Równocześnie też trzeba starać się znaleźć twórcze i oszczędne miejsca, aby spakować więcej rzeczy w przestrzeni, którą się dysponuje.

Tutaj dzielimy się niektórymi wskazówkami, które mogą pomóc Ci spakować samochód na długoterminową podróż drogową i nauczą ci wykorzystać jak najwięcej miejsca, jakie masz w swoim pojeździe.

Wracając do odzieży - podczas pakowania ubrań – składanie ich w kostkę niekoniecznie jest najlepszym rozwiązaniem. Częściej sprawdza się zwijanie ich w rulon, zajmując mniej miejsca niż składanie, a jeśli jest dobrze zrobione, ubranie będzie po wyciągnięciu mniej wymięte.

Pościel, na przykład koce i poduszki, zajmują ogromną przestrzeń, gdy chce się je ulokować na stosie z tyłu samochodu. Ale jeśli kupisz kilka przydatnych worków próżniowych możesz do nich włożyć te niewdzięczne elementy i usunąć powietrze, dzięki czemu równocześnie możesz zmniejszyć o połowę przestrzeń, którą zajmują w samochodzie. Poza tym małe poduszki można dać do samochodu luzem - dla dodatkowego komfortu i by uniknąć efektu sztywnej szyi po wielu godzinach jazdy.

Wykorzystaj każdy zaułek samochodu

Naprawdę każdy samochód ma w sobie bardzo wiele przydatnych małych zakamarków, które są idealne do pakowania pewnych przedmiotów. Jedne z nich czynią wybrane przedmioty łatwo dostępnymi lub też przeciwnie - pozwalają ukrywać rzeczy, które nie będą tak często używane. Pomyśl o miejscach pod siedzeniami kierowcy i pasażera, o kieszeni z tyłu siedzeń i tak dalej. Niektórzy też dysponują otwartą komorą z tyłu bagażnika. Tam można umieścić chociażby artykuły piknikowe, takie jak talerze, kubki i sztućce, do których dzięki temu ma się łatwy dostęp, gdy w czasie jazdy chcesz zatrzymać się z rodziną bądź przyjaciółmi na obiad. W samochodzie też na pewno znajdzie się jakaś otwarta przegroda ma ręczniki i plastikowe torby.