Jak utrzymać porządek na magazynie części samochodowych - kilka porad

Magazyn części lub warsztat samochodowy to dla wielu osób miejsca zakrawające na świętość. Wszystkie rzeczy są absolutnie potrzebne, ale trzeba przyznać, że nie zawsze mają swoje określone i dobrze opisane miejsce. Tymczasem optymalizacja przestrzeni pozwala na lepsze zarządzanie i sprawniejsze działanie w każdej materii. Duże elementy łatwo przypisać do miejsca, o wiele gorzej z mniejszymi rzeczami, które z łatwością się gubią i trudno je poukładać.

Porządek na magazynie części samochodowych to absolutna konieczność, zwłaszcza jeśli mówimy o profesjonalnych placówkach. Zarządzanie porządkiem jest równie ważne, jak logistyka, ponieważ z utrzymaniem ładu wielu ma trudności podpowiemy, na co zwracać uwagę, by nieustanne szukanie części odeszło w niepamięć.

Układanie ma znaczenie

Pierwszym krokiem do bezpiecznego i uporządkowanego magazynu części samochodowych jest właściwe zaplanowanie przestrzeni. Solidne regały ustawione w rzędach umożliwiają na usystematyzowanie wszystkich rzeczy i podzielenie ich na poszczególne działy. Półki powinny być podpisane, a na początku każdego rzędu należy stworzyć stosowną tablicę informującą, w na którym miejscu znajdują się konkretne części. Dobrze jest zastosować ułożenie tematyczne i tym samym ogólnie przyjęty i zaakceptowany podział np. alternatory, opony, układ hamulcowy.

Doskonałe pojemniki

Jak już zostało to nadmienione, rzeczy o mniejszym kalibrze trudniej poukładać. To właśnie dla nich stworzono różnego rodzaju pojemniki i wytrzymałe torby papierowe. Producent tychże stosuje wytrzymałe materiały, które idealnie nadają się do zadań specjalnych wysuwanych przez profesjonalne warsztaty i magazyny części. Szybkie odnalezienie potrzebnych części jest zdecydowanie łatwiejsze, podobnie jak ich usystematyzowanie i poukładanie. Poza tym torby papierowe są także doskonałym opakowaniem do wysyłki zamówionego przez klientów towaru i warto je wykorzystać jako dobry nośnik reklamy, który pojawi się w wielu warsztatach i przydomowych garażach.

Systematyczność

Powszechnie wiadomą sprawą jest to, że porządek lubi szybko przemijać. Niedbale odłożone rzeczy błyskawicznie zmieniają uporządkowaną przestrzeń w nieznośny bałagan. Rozwiązaniem, o którym nie można zapominać jest regularność porządkowania rzeczy i wyrobienie nawyku odkładania ich na swoje, wcześniej przypisane miejsce. Do codziennych zajęć powinno więc należeć włożenie części do odpowiednich pojemników, wyrzucenie zbędnych kartonów czy folii oraz pozamiatanie podłogi. Przynajmniej raz w miesiącu dobrze jest wykonać inwentaryzację i zamówić tylko te produkty, których rzeczywiście brakuje.

Stworzenie systemu zarządzania

Magazyn części samochodowych to prawdziwe wyzwanie składające się z tysięcy różnych modułów i części. Nie można zapominać o właściwym zarządzaniu, które nawet w przypadku niewielkich placówek powinno opierać się o stosowane kodowanie, czytniki i dedykowane programy komputerowe. Udogodnieniem pozwalającym na szybkie odczytanie kodów kreskowych produktów są torby papierowe. Producent dostarczający je do konkretnego magazynu może na nasze życzenie właściwie i trwale je opisać, co zdecydowanie skróci czas pracy magazynu i usprawni jego całe działanie.

Interesuje Cię profesjonalne konfekcjonowanie drobnych części samochodowych? Ten link może Cię zainteresować: torby papierowe producent