Handel obwoźny w samochodzie z wypożyczalni. Czy to możliwe?

Handel obwoźny jest techniką sprzedaży, która jest powszechnie stosowana w marketingu, reklamie lub kampaniach. Polega to na tym, że dana osoba lub osoby idą od drzwi jednego domu do drzwi drugiego, starając się sprzedawać lub reklamować produkt lub usługi dla ogółu społeczeństwa. Ludzie, którzy używają tego podejścia do sprzedaży, często nazywają się handlowcami.

W przeszłości produkty sprzedawane w systemie door-to-door były jednej tej samej odmiany – było to wszystko to, co można było kupić w dużych sklepach dyskontowych. Największym udziałem przychodów z tytułu sprzedaży bezpośredniej chwalą się nisze takie jak: sprzątanie, sprzęt domowy, prenumeratę czasopism i produkty dla domu. Jednak najważniejsza ich część to produkty / usługi ulepszania domu. Przez ostatnie lata zmienił się styl biznesowy wielu firm, które uczestniczą w tego typu marketingu bezpośrednim, zmieniło się to wraz ze wzrostem epoki informacyjnej i tym że motoryzacja ma w tym wszystkim coraz większe znaczenie.. Produkty sprzedawane od drzwi do drzwi są teraz bardziej subtelne: takie jak kupony na imprezy, bilety sezonowe do lokalnych klubów sportowych. Wydawało by się więc, że praktyka przewożenia torby towarów na ramieniu w celu sprzedania ich ludności spadła wraz z postępami w dziedzinie technologii i sprzedaży internetowej, jednak okazuje się, że w ostatnich latach nastąpiło odrodzenie sprzedaży obwoźnej zwłaszcza w przemyśle energetycznym i słonecznym!

Czy traficar może wynająć samochód na ten cel?

Wynajem samochodów w celu skorzystania z nich w handlu obwoźnym w większości firmach jest możliwy. Jednak bardziej trzeba się zastanowić nad tym czy taki wynajem aut na cele komercyjne jest naprawdę opłacalny. Na pewno w sytuacjach awaryjnych, gdy zbliża się kolejny dzień pracy, a regularny samochód odmówił posłuszeństwa można zaoszczędź sporo czasu na początku i na końcu podróży. Chętna do takiej współpracy wypożyczalnia aut na niektórych obszarach może dostarczać i odbierać pojazd w czasie i miejscu wybranym przez klienta – co znaczenie ułatwia wybrniecie z problemu. Możesz nawet często odmówić rezerwacji w ostatniej chwili! Co więcej, jeśli zarezerwujesz do południa, zwykle samochód będzie dostarczony jeszcze  tego samego dnia.


Jednak, aby mieć pewność że to się opłaca zwróć uwagę na to, że:

  • Ceny różnią się w zależności od lokalizacji.
  • Kierowca musi być dostępny do odbierania i oddania pojazdu.
  • Wszelkie ubezpieczenie (w przypadku uszkodzenia pojazdu itp.) wygasa po upływie terminu najmu.

 

Ty jako najemca będziesz odpowiedzialny za paliwo wydane przy dostawie i odbiorze. Często też firmy narzucają ograniczenia takie jak te, że nie mogą dostarczyć samochodów do stacji kolejowych lub portów morskich, a jeśli chcesz nim pokonywać dłuższe odległości – takie opcje są możliwe zwykle tylko na żądanie. Godziny dostaw i odbioru też są różne, ale głównie taka usługa jest dostępna od poniedziałku do niedzieli w godzinach 07: 30-21: 00 i należy ją zarezerwować co najmniej 72 godziny wcześniej. 

Artykuł opracowała Lublin wypożyczalnia samochodów


2017.11.06 - Sarmata:
Trzeba przyznać, że handel obwoźny jest coraz bardziej popularną formą zarabiania na życie. Food trucki i inne mobilne kebabownie są praktycznie na każdym rynku a w okresie wakacyjnym na skwerach, paringach itd. Hmm, może sam otworzę taki biznes kiedyś :)