Przesiąść się z samochodu na rower? Zanim zdecydujesz – spójrz na te argumenty.

Dzisiaj przekonasz się dlaczego jazda na rowerze to dobra rzecz – tutaj znajdziesz ogrom powodów przemawiających za tym, aby zostawić ten samochód na podjeździe i zacząć odkrywać przyjemność na dwóch kołach. Jedziemy!

Łatwiej sfinansować nowy rower niż nowy samochód.

Z powodu recesji trudno jest dziś załapać na kredyty samochodowe - nawet jeśli masz dobrą historię kredytową. Ale za cenę pojedynczego samochodu można kupić dobrze wykonany rower, który powinien przetrwać większość samochodów. Dodaj parę złotych więcej na sprzęt zabezpieczający cię w przypadku opadów deszczu dodaj do tego, światła i akcesoria, a w każdej chwili będziesz mógł skorzystać z jednośladu. Jeśli nie będziesz mógł zdecydować się, który dokładnie rower dopasować do osobistych potrzeb. Odsyłam do artykułu: http://bikesquad.pl/jaki-rower-damski-kupic-miejski-trekkingowy-czy-gorski/.

W porównaniu do samochodu, rower ma mały wpływ na środowisko.

Wszystkie wytwarzane towary mają wpływ na środowisko, ale rowery można produkować za ułamek kosztów materiałów, energii i wysyłki w porównaniu do tego, co odnosi się do samochodu.

Rowery nie powodują znaczącego zanieczyszczenia podczas jazdy.

Rowery nie mają rur wydechowych, które wypuszczają do atmosfery zatrute dymy. Wyeliminują również oleje, paliwa i płyny hydrauliczne wypływające przez samochody na powierzchnię drogi - co oznacza mniej toksyczny wpływ na środowisko.

Rowery oszczędzają pieniądze podatników poprzez zmniejszenie zużycia dróg.

Każdy rower na drodze ma to mniejsza ilość uszkodzeń, dziur, konieczności naprawy.

Rowery są skuteczną alternatywą dla drugiego samochodu.

Być może nie jesteś w stanie przyjąć roweru jako podstawowego transportu. Ale rowery tworzą wspaniałe drugie samochody. Ale możesz dosłownie zaoszczędzić tysiące złotych rocznie, korzystając z roweru do transportu dojazdowych i weekendowych wyjazdów, które w innym przypadku mogłyby zmusić cię do utrzymania dwóch samochodów.

Korzystanie z roweru jako transportu może pomóc Ci zmniejszyć masę ciała

Jak również poprawić ogólny stan zdrowia. Korzyści zdrowotne związane z tym regularnym ćwiczeniem aerobowym są dobrze znane. W zależności od stylu jazdy i lokalnych warunków drogowych można łatwo spalić 600 kalorii na godzinę przez szybkie przejażdżki. Większość rowerzystów traci 5-10 kilo podczas pierwszego roku spędzanego na rowerze i to bez zmiany nawyków żywieniowych.

Można przechowywać kilkanaście rowerów na takiej powierzchni parking, która musiałaby być przeznaczona dla jednego samochodu.

Miejsca parkingowe mają olbrzymi wpływ na środowisko i finanse, szczególnie w obszarach zurbanizowanych. Im więcej rowerów można zmieścić na danej przestrzenni, tym mniej miejsc parkingowych trzeba zbudować.
Jazda na rowerze może być szybsza i bardziej wydajna niż jazda samochodem.

Wbrew pozorom, rowery są często szybsze niż samochody na terenach miejskich, zwłaszcza gdy projektanci miasta wyznaczyli właściwe pasy ruchu rowerowego dla cyklistów. Nie ma nic bardziej satysfakcjonującego dla rowerzysty, niż przejażdżka przez długą kolumnę samochodów zablokowanych w korku.