Chcesz wynająć samochód za granicą? Skorzystaj z naszych wskazówek!

Firmy wynajmu samochodów działają w podobny sposób jak linie lotnicze, co oznacza, że musisz zarezerwować samochód wcześniej i najlepiej online, aby uzyskać najtańsze oferty. Rezerwacja w lutym w porównaniu z czerwcem może obniżyć średni dwutygodniowy wynajem nawet o kilkaset złotych. Jeśli nie zarezerwujesz wynajmu samochodu na letnią podróż – w tym czasie nigdy nie jest za późno, ale nie ruszaj się tam, jeśli wybierasz się do popularnego miejsca docelowego.

Brokerzy online oferują najtańsze opcje, ale serwisy firm wynajmujących samochody mogą na miejscu też oferować świetne okazje. Jednak aby z nich skorzystać dobrze jest posiadać umiejętności językowe w zależności od kraju, w którym chcemy samochód wypożyczyć. Tutaj mogą się nierzadko przydać http://www.wyjazdy-jezykowe.com/hiszpanski/ bądź do innych krajów, które pomogą podszkolić tę umiejętność. 

Dlaczego jest to aż tak ważne?

To mylący rynek, gdzie można słono zapłacić za nieostrożność, a kluczem do dobrego postępowania jest upewnienie się, że porównywasz mądrze oferty. Musisz na przykład już zawczasu zorientować się, czy samochód zostanie dostarczony z miejsca terminalu na lotnisku, czy też wymaga przejazdu autobusem do terminalu? Firmy tzw „off-airport” są najtańsze, ale złapanie autobusu może być kłopotliwe. Prawda jest też taka, że jeśli dobrze rozejrzysz się wokół, zazwyczaj będziesz w stanie znaleźć ofertę z dojazdem na lotnisko za tę samą cenę. Jeśli nie robisz długiego wynajmu, gdzie oszczędność jest znaczna, kupujący powinni trzymać się samochód wynajmowanych na lotniskach.

Anulowanie

Postaraj się znaleźć umowę, na którą możesz anulować bezpłatnie do 24-48 godzin przed odebraniem samochodu. W ten sposób zdobywasz tanią ofertę przez rezerwację na początku roku, ale możesz ponownie znaleźć jeszcze lepszą na tydzień przed wyjazdem w ostatniej chwili.

Benzyna

Kilka lat temu hiszpańskie firmy wynajmu samochodów wprowadziły politykę wynajmu, gdzie płaciło się za pełny zbiornik (zazwyczaj w największej cenie), gdy odbierało się samochód. Wydaje się to wygodne, ale dodaje dodatkową opłatą, zwłaszcza jeśli nie zamierzasz jechać daleko i nie skorzystasz z pełnego zbiornika, za który zapłaciłeś. Te rozwiązania okazały się tak niepopularne wśród najemców, którzy wrócili mając pół zbiornika, że pojawiły się tutaj zmiany w umowach. Dzięki temu klienci mają zwrot za benzynę, która nie została wykorzystana bez opłaty administracyjnej.

Liczba kierowców

Czy będziesz jedynym kierowcą? Jeden kierowca znacznie obniża koszty. Niektóre firmy dodają drugiego kierowcę za darmo, inni za 5 € - 6 € dziennie, co może naprawdę dodać sporo do końcowej sumki. To trzeba uwzględnić. Jeśli możesz - weź ze sobą dzieci foteliki samochodowe, gdyż ich wynajem też znacznie podnosi cenę końcową. Poza tym, nie możesz też mieć pewności co do jakości i dopasowania, więc lepiej wziąć swoje własne.

Drzwi

Zawsze patrz na liczbę siedzeń i drzwi samochodu w ofercie. Pojazd pokazany online jest prawie na pewno nie taki, jaki otrzymasz - firmy zawsze dodają frazę „podobny” do rezerwacji. Jednym z tricków, jeśli chodzi o rezerwację małego samochodu, jest upewnienie się, że jest to model czterodrzwiowy.