Gdzie ubezpieczyć samochód? Poradnik rozsądnego kierowcy.

Szukasz najlepszych ofert ubezpieczenia samochodu? Ten przewodnik pomoże Ci dowiedzieć się jak i gdzie uzyskać tanie ubezpieczenie samochodu – dzięki czemu można zaoszczędzić setki złotych!

Zmniejsz ryzyko

Tanie ubezpieczenie samochodu niekoniecznie jest najlepszym, ale istnieje wiele rzeczy, które możesz zrobić, aby obniżyć ryzyko ubezpieczenia i uzyskać tańsze ubezpieczenie samochodu, lecz dobrej jakości. Spraw, aby Twój samochód był bardziej bezpieczny stawiając na takie zaufane agencje jak:

  • Liberty Ubezpieczenia - od 485 zł rocznie
  • Ubezpieczenie samochodu AXA Direct od 309 zł
  • Ubezpieczenie samochodu LINK4 - samochód zastępczy w cenie OC.
  • Ubezpieczenie samochodu AVIVA Direct - tanie ubezpieczenia OC AC
  • Ubezpieczenie samochodu GENERALI - pomoc drogowa 2
  • Ubezpieczenie samochodu PZU – zniżki do nawet 60%
  • ALLIANZ Direct – niemiecka precyzja
  • Ubezpieczenie samochodu ERGO HESTIA – dla wszystkich kierowców.


Jedź bezpiecznie

Udowodnij, że jesteś kierowcą o niskim ryzyku - niektóre firmy ubezpieczeniowe oferują zniżkę, jeśli zdecydujesz się na zaawansowany kurs jazdy. Wyeliminuj ryzyko poprzez dodanie do pakietu drugiego kierowcy o niskim ryzyku - nawet jeśli nie korzysta często z pojazdu.

Jak obniżyć cenę?

Istnieje kilka rzeczy, które możesz zrobić, aby obniżyć cenę ubezpieczenia samochodu np. możesz zapłacić za ubezpieczenie samochodu rocznie, nie miesięcznie. Czasem ubezpieczyciel lub broker mogą próbować sprzedawać dodatkowe dodatki, np. pokrycie kosztów prawnych. Możesz być w stanie uzyskać te produkty taniej gdzie indziej, lub być może nie potrzebujesz ich w ogóle. Warto zainteresować się tym tematem. Pamiętaj, że najtańsze ubezpieczenie niekoniecznie jest najlepsze. Najważniejsze jest to, by uzyskać odpowiednią ochronę.

Rozejrzyj się po najlepszych ubezpieczeniach samochodowych

Listę ubezpieczycieli już masz – a jest to sposób numer jeden na zaoszczędzenie na ubezpieczeniu samochodu. Oszczędności setek złotych można znaleźć, jeśli rozejrzysz się porządnie w ich ofertach. Uważaj jednak. Niektóre ubezpieczenia mogą wydawać się tańsze, ale może się okazać, że nie masz takiego samego poziomu pokrycia, gdy będziesz musiał złożyć roszczenie. Skorzystaj z usługi porównywania online, aby wypracować najlepsze rozwiązanie. Umieść swoje dane i sprawdź ceny, które pojawią się już po kilku sekundach. Możesz wpisać maksymalny limit budżetu, który chcesz zapłacić, przebieg, jaki ma twój samochód i markę, by uzyskać odpowiednie dane. Porównanie cen jest niezbędne do znalezienia tych informacji.

Nie zapomnij się targować!

Rynek ubezpieczeniowy samochodów jest naprawdę konkurencyjny. Kiedy już znajdziesz się w serwisie porównywania ofert i znajdziesz najniższą cenę, zadzwoń do ubezpieczyciela i zacznij negocjacje! Unikaj płacenia miesięcznych opłat - te zazwyczaj idą w parze z wysokimi oprocentowaniami. Spróbuj uzyskać rabat, ubezpieczając dwa lub więcej pojazdów w tej samej firmie.

Te wszystkie wskazówki pozwolą ci uzyskać najlepszy pakiet ubezpieczeń u jednego z wyżej wymienionych ubezpieczycieli. Dodatkowo możesz skorzystać z wyszukiwarki KRS - na sprawdz.biz aby sprawdzić szczegóły dotyczące danego ubezpieczyciela.