Wynajem samochodu transportowego bez usług wynoszenia mebli - czy faktycznie taniej?

Kiedy musisz przetransportować swoje dobra do nowego domu, zatrudnienie pracowników do wykonania tej pracy w istocie może być kosztowne. W rzeczywistości, przeciętna profesjonalna przeprowadzka w naszym kraju kosztuje około 1000 złotych. Z drugiej strony, zawsze można wynająć ciężarówkę do przewozu za mniej niż 200 zł, jak podają dane ze strony porównującej ceny transportu. Czy warto? Czy się opłaca? Czy faktycznie można w ten sposób zaoszczędzić? Czy jednak lepiej w pełni zaufać specjalistom, takim jak ci z www.przeprowadzkakatowice.pl?

Jeśli pieniądze są poważnym problemem, zrobienie tego samemu może być najlepszą opcją, ale ważne jest, aby opracować plan – tylko wtedy będzie to faktycznie zasadne i opłacalne. Oto, co musisz wiedzieć, aby uzyskać najlepszą ofertę wynajmu samochodu transportowego, by przejąć kontrolę nad swoją przeprowadzką,

Oszacuj rozmiar przeprowadzki.

Ostatnią rzeczą, którą chcesz zrobić, to wynająć ciężarówkę, która jest zbyt mała i musisz zbyt wiele razy odbywać ten sam kurs – to strata czasu i pieniędzy! Większość firm wynajmujących samochody transportowe pomoże ci określić, jakiego rozmiaru pojazdu potrzebujesz, biorąc pod uwagę przedmioty, które musisz przewieźć, lub liczbę pomieszczeń, z których musisz zmieścisz swoje rzeczy. Na przykład szacuje się, że jeśli przenosisz rzeczy z jednego lub dwóch pokoi, będziesz potrzebować małej ciężarówki. Tymczasem, jeśli przenosisz rzeczy należące do pięcio- lub siedmiokondygnacyjnych budybku, potrzebujesz jednej z największych. To dlatego tak ważne jest zgłosić się do firmy, która pomoże ci dokonać tej decyzji.

Planuj i zarezerwuj wcześniej.

Ludzie chętniej przeprowadzają się latem niż w innych porach roku, więc wynajęcie samochodu może być trudniejsze w okresie wakacyjnym. Koniec miesiąca jest szczególnie pracowity, więc w tym okresie ciężko też będzie dostać odpowiednią ciężarówkę, jeśli czekasz z rezerwacją do ostatniej chwili. Aby być zabezpieczonym i spokojnym, lepiej zarezerwuj swoją ciężarówkę co najmniej na kilka tygodni wcześniej.

Porównaj ceny i inne czynniki.

Będziesz musiał poznać kilka niezbędnych informacji, aby zdobyć najlepszą możliwą ofertę: rozmiar ciężarówki, której będziesz potrzebować, odległość, którą będziesz musiał pokonać i datę, które będziesz się przeprowadzać. Firmy wynajmujące samochody transportowe zazwyczaj pobierają stawkę dzienną wraz z pewną kwotą za kilometr.

Stawki mogą się również różnić w zależności od dnia tygodnia lub pory roku, więc jeśli jesteś elastyczny, faktycznie możesz fajnie zaoszczędzić. Chociaż cena powinna być ważnym czynnikiem, prawdopodobnie nie jest jedyną rzeczą, na którą należy wziąć pod uwagę. Jeśli przenosisz się z jednego miejsca do drugiego i nie chcesz, aby ciężarówka musiała wrócić do pierwotnej lokalizacji, Twoje opcje mogą być ograniczone, dlatego rozważ logistykę. Możesz potrzebować czegoś więcej niż tylko ciężarówki. Na przykład wózki ręczne  ułatwiające przenoszenie ciężkich mebli, też mogą być potrzebne – to dodatkowy koszt. Czasem więc faktycznie lepiej wynająć całą ekipę przeprowadzkową.