Pożyczka na samochód ze złą historią kredytową? Tak to możliwe!

Twoja historia kredytowa odgrywa ważną rolę w kwestii uzyskania zatwierdzenia pożyczki samochodowej, a także w opłacie odsetkowej za sfinansowanie takiego zakupu. Niestety, zakup samochodu przy złym ratingu kredytowym jest trudny do realizacji, nawet jeśli masz całkiem dochody i stabilną historię zatrudnienia. Historia opóźnień w płatnościach, wysokie zadłużenie, bankructwo lub przejęcie są oznaką dla pożyczkodawcy, że ryzykuje niewywiązaniem się z Twojej strony ze spłaty kredytu, a przecież każdy pożyczkodawca chce uniknąć kosztownego procesu przejęcia pojazdu.

Jednak mimo wszystko zła historia kredytowa nie musi wcale stanąć na przeszkodzie dla zakupu nowego samochodu, jednak będziesz musiał zrealizować cały proces trochę inaczej i być przygotowanym na wyższe koszty. Jak to zrobić?

Popracuj nad swoją historią kredytową przed aplikacją.

Sprawdź swój raport kredytowy od razu, gdy tylko zaczniesz myśleć o zakupie nowego samochodu, nawet jeśli jest to miesiąc lub rok wcześniej. Spłacając kredyt przed złożeniem wniosku o pożyczkę, zwiększasz swoje szanse na uzyskanie pozytywnych warunków. Ogarnięcie kredytu obejmuje spłatę zaległych rachunków, kwestionowanie błędów w raportach kredytowych i dodawanie pozytywnych informacji do raportu kredytowego.

Unikaj dodatkowych sytuacji negatywnie wpływających na kredyt.

W miesiącach poprzedzających złożenie wniosku o pożyczkę zachowaj ostrożność. Płać wszystko na czas. Nie podejmuj żadnych innych ważnych zobowiązań kredytowych, w tym nie kuś się na skorzystanie z nowych kart kredytowych. Potencjalne czerwone flagi dla pożyczkodawcy samochodowego obejmują wypłatę zaległych płatności, pobieranie opłat, zbieranie długów, bankructwo, zastawy podatkowe i orzeczenia sądowe.

Sprawdź aktualne stawki procentowe przed pożyczką na samochodu.

Powinieneneś sprawdzić online najnowsze średnie stawki kredytów samochodowych, aby lepiej zrozumieć, jakiej stawki należy się spodziewać. Może Ci w tym pomóc http://www.wktorymbanku.pl/kredyty-gotowkowe/. Przy dobrym kredycie kwalifikujesz się do stawki na poziomie lub poniżej średniej. Przy złej historii kredytowej zazwyczaj musisz liczyć się z wyższą stopą procentową, ale bądź sceptyczny, jeśli zobaczysz że jakas stopa kredytu przekracza dwukrotność średniej.

Twoja stawka kredytu wpłynie nie tylko na miesięczną wypłatę, ale także na cenę samochodu, który możesz kupić.

Postaraj się o większą zaliczkę.

Twoja historia kredytowa ograniczy wielkość kredytu na samochód, a wysokie oprocentowanie sprawi, że kwota będzie jeszcze niższa. Zaliczka może zrekompensować odsetki, podatki i opłaty oraz poszerzy wybór pojazdów, z których będziesz mógł wybierać.

Zorientuj się na co cię stać.

Zastanów się, ile zostanie ci dodatkowych pieniędzy po zapłaceniu rachunków każdego miesiąca. To jest kwota, na którą możesz sobie pozwolić. Sprawdź swój budżet, aby zobaczyć, co naprawdę jesteś w stanie zapłacić i trzymaj się tej kwoty, nawet jeśli masz zgodę na pożyczkę związaną z większymi płatnościami. Dopiero wtedy możesz realnie zacząć się ubiegać o pożyczkę samochodową.

 

Komentarze:

2017.04.12 - Karol: 
Ja brałem kiedyś szybką w Rumunii. Korzytałem wtedy ze strony bodajże Imprumut online. Polecam.