Top gry dla prawdziwych fanów motoryzacji – sprawdź czy je znasz!

Wyścigowe samochody są drogie, trudne do nabycia i utrzymania, a jazda nimi jest nie tylko niebezpieczna, lecz w dużej mierze nielegalna. Chociaż fantazje o miejskich wyścigach raczej nie mają szans się ziścić, jednak nie można odmówić im uroku. Uczucie adrenaliny wywołane rywalizacją i zawrotną prędkością, które takie maszyny potrafią osiągnąć to coś niezwykle atrakcyjnego dla każdego fana motoryzacji.

Renesans gier wyścigowych.

Świetnym rozwiązaniem okazują się tu być gry wyścigowe, które w ostatnich latach przeżywają swój renesans. Pamiętać należy, że te produkcje nie sprowadzają się tylko i wyłącznie do wyścigów samochodowych, przewidują również inne aspekty rozrywki. Kampania fabularna, dzięki której można śledzić losy naszego protagonisty i piąć się po szczebelkach podziemnej sławy.

Możliwość tuningu naszych ścigaczy, począwszy od wybrania jednego z wielu modeli, przebierając wśród autentycznych i dobrze znanych marek z całego świata, poprzez wybranie kolorów, nadruków, felg, aż po ręczne dopieranie silnika, hamulców i pozostałych części w celu dopasowanie wybranej fury do indywidualnego stylu gry.

Nie można również zapomnieć o głównej zalecie tego typu gier, a mianowicie rozgrywce multiplayer, gdzie możemy stawić czoła swoim znajomym bądź, jeśli gra obsługuje rozgrywkę sieciową, również i innym graczom, nawet z bardzo odległych zakątków świata.

Najpopularniejsze serie.

Bez wątpienia przodownikiem jest tutaj Need For Speed, licząca sobie wiele odsłon klasyka, którą każdy szanujący się fan gier wyścigowych musi znać. Seria ta wprowadziła wiele innowacji, skupiając się przede wszystkim na wyścigach na ulicach wielkich miast, wypełnionych ruchem drogowym, a nie na specjalnie przygotowanych torach jazdy. Ten model rozgrywki dostarczał znacznie więcej emocji.

Z innych tytułów warto jest wspomnieć również Dirt, który, jak sama nazwa wskazuje, cechował się wyścigami po wymagających trasach, pełnych przeszkód, trudnego terenu, gdzie płaski asfalt był wielkim luksusem. O krok dalej poszła, dość stara, lecz wciąż popularna gra 4x4 Evolution, skupiona wokół napędzanych na cztery koła samochodach terenowych, walczących o pierwsze miejsce na wyścigach zorganizowanych w bardzo ekstremalnych lokacjach. Oryginalny i dość wyspecjalizowany zakres pojazdów przysporzył tej produkcji niemałą rzeszę fanów.

Oczywiście, o ile tego typu, liczące sobie kilkanaście lat produkcje nie są zbyt wymagające dla komputerów, to nowości pokroju Forza Motosport 7 z pewnością będą potrzebowały lepszych parametrów, aby móc podziwiać ich piękną, niemal fotorealistyczną grafikę.

Niestety, najlepsza karta graficzna nie zda się na wiele, jeśli nie wyposaży się w nadążający za nią monitor. Perfekcyjnym miejscem do znalezienia odpowiedniego monitoru jest nasz internetowy Gamera ze swoją obszerną ofertą https://gamera.pl/kategoria-produktu/monitory/. Nawet najbardziej emocjonująca gra wyścigowa stanie się bardziej atrakcyjna dla prawdziwych fanów motoryzacji, kiedy będą w stanie wychwycić każdy detal mknących z ogromną prędkością aut.