Różnorodność samochód na wynajem: który najbardziej Ci się przyda podczas następnej podróży?

Czujesz się zdezorientowany, gdy patrzysz na wszystkie dostępne opcje wynajmu samochodów? Dzięki niniejszemu przewodnikowi poznasz całą flotę samochodów, jakie zwykle znajdziesz w agencjach oferujących wynajem samochodów Kraków co pomoże Ci, zagwarantować sobie płynną podróż.

Wybór wypożyczonego samochodu spośród wszystkich dostępnych klas może być bardziej mylący. Czasem nawet bardziej niż odszyfrowanie znaków drogowych w obcym języku. Potrzebujesz ekonomii czy kompaktowego rozwiązania? Jaka jest różnica między premium a luksusem? Jaki jest większy, średni lub standardowy SUV? Przy odrobinie zaangażowania celem planowania i zrozumienia wariantów, będziesz mógł się cieszyć idealną jazdą.


Niektóre rzeczy do rozważenia w pierwszej kolejności:

  • Ile osób będzie podróżować w tym samochodzie?
  • Ile potrzebujesz miejsca na bagaż?
  • Jak ważny jest przebieg gazu?
  • Jaki standard zapewnia dane wyposażenie?


Teraz przejdźmy do wyborów.


1. Ekonomiczny/ kompaktowy samochód.

Te dwie klasy są bardzo podobne. Obie mają miejsce na dwoje dorosłych i dwójkę dzieci. Dużą zaletą kompaktu jest jednak to, że ma trochę więcej miejsca na bagażu: jedną dużą walizkę i dwie małe.

2. Standardowy pojazd.

Jeśli potrzebujesz więcej miejsca w bagażniku, wybierz standardowy rozmiar. Wciąż ma miejsce dla dwóch dorosłych i dwoje dzieci, ale ma też miejsce na dwie duże walizki i jedną małą.

3. Pełny rozmiar

Pięć dorosłych jest tym, co ta klasa może unieść, a także bardzo przyzwoitą ilość sprzętu w trzech dużych walizkach i dwóch małych.

4. Premium

Jedyną znaczącą różnicą między samochodem pełnowymiarowym a premium jest odpowiedni poziom komfortu i wygody. Jest trochę ładniejszym pojazdem, co w zależności od tego, jak daleko się posuniesz ze swoim budżetem – ale to zwykle może być warte tych dodatkowych kosztów.

5. Luksus.

Jak sama nazwa wskazuje, ta klasa jest luksusowym rozwiązaniem. Ty, twoi pasażerowie i twoje walizki podróżujecie w dobrym stylu. Podobnie jak w przypadku innych, możesz wygodnie zmieścić trzy duże walizki i dwie małe.

6. Kabriolet

Moc, styl, wiatr we włosach. Wynajem kabrioletów może pozwolić na to by przewozić cztery osoby dorosłe, ale tylko dwie torby. Dach zapada się w bagażnik, więc potrzebuje miejsca.

7. Minivan

Jeśli podróżujesz z dużą grupą, np. rodziną lub członkami drużyny sportowej, pożycz minivana. Pomieści do siedmiu pasażerów plus dwie duże walizki i dwie małe. Oczywiście, jeśli masz mniej ludzi, zazwyczaj możesz złożyć trzeci rząd, aby przechowywać więcej toreb.

8. Standardowy SUV

Zawsze dobry wybór, standardowy SUV zapewnia wygodne siedzenie dla 5 osób dorosłych, a także trzy duże walizki i trzy małe.

9. Pełnowymiarowy SUV

Tu zmieścisz siedem osób dorosłych i cztery duże walizki.

10. Pojazd hybrydowy

Niektóre firmy wypożyczające mają hybrydy. Może to być przydatne, jeśli podróżujesz na długich dystansach, szczególnie na autostradach. Rutynowo dostarczają 4,2l / 100km. Są też pojemne, zwykle spakujesz tu pięć osób dorosłych oraz jedną dużą i trzy małe torby.

Cokolwiek wybierzesz – jedź bezpiecznie.