Skąd się wzięła moda na auta na minuty?

Wypożyczanie samochodu na minuty to opcja w Polsce coraz bardziej popularna. Ludzie decydują się na nią, gdyż wiedzą, że dzięki temu mogą sprawnie się przemieszczać oraz że obniżają emisję spalin. Jeżdżą bowiem samochodem jedynie wtedy, kiedy tego potrzebują. Zalet car sharingu jest wiele i właśnie dlatego jest to tak modne rozwiązanie.

Opłata za konkretny czas przejazdu

Wypożyczając auto na firmę bądź do celów prywatnych można być pewnym, że zapłaci się tylko za przejechane kilometry. Opłata za konkretny czas przejazdu jest rzeczywiście bardzo kusząca. Oszczędza się czas, pieniądze, a na dodatek wpływa pozytywnie na środowisko naturalne. Car sharing wynika bezpośrednio z ekonomii współdzielenia, od wielu już lat popularnej na całym świecie. Można dzielić z innymi rowery, mieszkanie, czy posiłki. Wynajem samochodów także zalicza się do tej idei. W Polsce realizowana jest ona głównie przez firmę 4mobility.pl i trzeba przyznać, że w dużych aglomeracjach miejskich faktycznie się sprawdza. Poza jej oczywistymi walorami liczy się również to, że całe przedsięwzięcie związane z car sharingiem nie zajmuje wiele czasu oraz nie jest skomplikowane.

Jak wygląda car sharing?

Żeby skorzystać z car sharingu wystarczy posiadać ważne prawo jazdy i smartfona, na którym można będzie bez przeszkód załączyć aplikację mobilną. Wówczas należy się zarejestrować i zeskanować prawo jazdy. Kolejno, należy podać numer karty płatniczej i miejsce, z którego chce się odjechać. Następnym krokiem jest odebranie kodu, za pośrednictwem którego można otworzyć dany samochód we wskazanym miejscu. Można osobiście wybrać auto, którym chcemy się przemieszczać, a po skończonej podróży nie pozostanie nic innego, jak tylko odstawić pojazd w wyznaczonym przez operatora miejscu. Naturalnie, klient korzystający z car sharingu zapłaci jedynie za przejechane kilometry. Usługa ta w Polsce jest naprawdę popularna i wszystko wskazuje na to, że ten stan rzeczy nie ulegnie zmianie. Polacy cenią sobie innowacyjne rozwiązania motoryzacyjne.