Jaka blacha wygra z rdzą? Ocynkowana!

Galwanizacja w szerokim rozumieniu obejmuje elektrolityczne metody wytwarzania powłok na różnych materiałach. Najczęściej jednak proces ten odnosi się do praktycznego wykonywania trwale przylegających cienkich powłok metalicznych poprzez osadzanie jednego materiału na drugim. W zależności od rodzaju użytego materiału wykonuje się w ten sposób m.in. chromowanie, cynkowanie, cynowanie, kadmowanie, miedziowanie, niklowanie i złocenie.

Galwanizacja to także potoczna nazwa ogółu tego typu usług świadczonych przez zakład galwanotechniczny. Jednym z takich zakładów jest Przedsiębiorstwo Wielobranżowe GALWANEX z siedzibą w Lublinie. Oferta firmy obejmuje galwanizację oraz cynkowanie galwaniczne. Osoby zainteresowane ofertą przedsiębiorstwa, mogą skontaktować się z jego przedstawicielami za pośrednictwem formularza kontaktowego, zamieszczonego na stronie internetowej galwanizacjalubelskie.pl. Na stronie znajdują się również dane kontaktowe zakładu - adres pocztowy, telefon oraz e-mail. Zakład produkcyjny ma siedzibę w Lublinie, natomiast należące do niego ocynkownia i galwanizernia znajdują się w Jakubowicach Konińskich.

Przedsiębiorstwo przyjmuje zlecenia na zabezpieczenia antykorozyjne i ocynkowanie. Specjalizuje się w wytwarzaniu i nakładaniu zabezpieczeń i powłok antykorozyjnych, ochronnych i ozdobnych na wyroby metalowe. Produkowane przez galwanizernię i ocynkownię powłoki galwaniczne cechują się przede wszystkim solidnością oraz wytrzymałością. Wyróżniają je ponadto wysokie walory estetyczne.

Przedsiębiorstwo przeprowadza cynkowanie detali metodą galwaniczną, polegającą na elektrolitycznym nakładaniu cienkiej warstwy powłoki metalicznej. Wykonuje pokrycia ochronne o grubościach przewidzianych normami zgodnymi z nowymi przepisami prawnymi dotyczącymi galwanizerni, obowiązującymi w Unii Europejskiej. Firma posiada nowoczesny, specjalistyczny sprzęt oraz dysponuje dużą mocą przerobową, co wpływa na krótkie terminy realizacji zamówień. Oprócz terminowości oferuje klientom także konkurencyjne ceny z możliwością negocjacji.

Oferta Przedsiębiorstwa Wielobranżowego GALWANEX skierowana jest do klientów z całego województwa lubelskiego. Firma świadczy usługi galwaniczne już od 1986 roku. Wieloletnie doświadczenie sprawia, że wykonywane przez GALWANEX powłoki galwaniczne charakteryzują się najwyższą jakością oraz cieszą się uznaniem klientów.

Cynkowanie galwaniczne to szereg operacji mających na celu pokrycie powierzchni stalowych cienką powłoką cynku w celu ochrony przed korozją elementów wystawionych na działanie warunków atmosferycznych. W celach dekoracyjnych można wykonać cynkowanie z połyskiem lub cynkowanie elektrolityczne z chromianowaniem dekoracyjnym i grubowarstwowym. Chromowanie odbywa się metodą galwanizacji w tradycyjnej kąpieli, opartej na bezwodniku kwasu chromowego, jak również nowoczesną metodą z kąpieli zawierającej chrom trójwartościowy.

Chromowanie w kąpieli trójwartościowej pozwala na uzyskanie bardzo jasnej powłoki o dużych wgłębieniach. To z kolei pozwala na pokrycie warstwą chromu dekoracyjnego nawet bardzo skomplikowanych kształtów.

Te i inne usługi galwaniczne, pozwalające nie tylko na doskonałe zabezpieczenie powierzchni stalowych przed korozją, ale także na uzyskanie efektu dekoracyjnego, wykonuje Przedsiębiorstwo Wielobranżowe GALWANEX, o którym można przeczytać na stronie internetowej galwanizacjalubelskie.pl.

Komentarze:

2017.03.08 - Adrian Nowak:
Mam zamiar uruchomić własną produkcję blachy i mam pytanie, czy taśmy rolkowe jakie można kupić na stronie Primacon będą się nadawały do transportu blachy kwasoodpornej klasy A5?