Egzamin na prawo jazdy: jak się ubrać, jakie buty założyć?

Zasadniczo możesz założyć na siebie, co chcesz, gdy wybierasz się na egzamin na prawo jazdy. Jednak ogólnie najlepiej jest wyglądać elegancko, czysto i schludnie. Wszyscy, nawet egzaminatorzy, biorą pod uwagę pierwsze wrażenie, a sposób, w jaki wyglądasz, ma wpływ na wynik końcowy Twojego egzaminu - o czym dowiodły badania. Wybierz coś eleganckiego, ale swobodnego. Dżinsy, spodnie lub spódnica jest w porządku, pod warunkiem, że nie ogranicza to Twojego ruchu.

To samo dotyczy okrycia wierzchniego. Pamiętaj, że egzamin na prawo jazdy będzie wymagał dużej ilości ruchu i skręcania ciała, szczególnie gdy będziesz musiał rozejrzeć się, w trakcie manewrów - więc lepiej jest nosić ubrania, które nie ograniczają ruchów, ponieważ może to osłabić Twoje umiejętności, a także spowodować utratę koncentracji.

W miesiącach letnich może być dość gorąco i podczas stresu związanego z egzaminem na prawo jazdy będzie jeszcze cieplej. Nawet w zimie możesz się konkretnie rozgrzać podczas egzaminu na prawo jazdy, więc staraj się ubrać warstwowo. Top wykonany z dość cienkiego materiału o wysokiej zawartości bawełny i jakaś dodatkowa bluzka, którą można łatwo zdjąć, gdy zaczyna Ci się robić gorąco – to dobry pomysł.

Ostatnią rzeczą, której pragniesz, jest zaczerwienienie od potu z powodu nerwów. Jeśli podczas egzaminu na prawo jazdy uważasz, że ciepło jest nie do zniesienia, poproś egzaminatora, czy możesz zaparkować w bezpiecznym miejsce, aby wyłączyć lub wyłączyć ogrzewanie, lub usunąć warstwę odzieży. Na pewno taka postawa spodoba się egzaminatorowi, pamiętaj też że możesz otworzyć okno, jeśli to pomoże. Egzaminator może wyłączyć ogrzewanie podczas jazdy.

Jakie buty założyć na egzamin na prawo jazdy?

Buty do egzaminu na prawo jazdy oczywiście ostatecznie są uzależnione od osobistych preferencji, jednak prawda jest taka, że płaskie buty są najlepsze do jazdy podczas egzaminu na prawo jazdy. Każde buty, które mają obcas albo zbyt miękką powierzchnię mogą dorzucić coś od siebie w kontekście stresu. Najważniejszym aspektem tego, co należy nosić podczas egzaminu na prawo jazdy, są Twoje buty. Nie muszą to od razu być buty oryginalne, ale pewnością unikaj sandałów lub klapek, ponieważ są one niebezpieczne ze względu na to, że mogą zsunąć się z nogi i wpaść  pod bądź zahaczyć o pedał. Należy również unikać butów z długimi noskami, ponieważ może to być dodatkowa trudność w obsłudze pedałów. Źle dopasowane buty mogą Cię ograniczać podczas używania pedałów  - co na pewno nie zwiększy Twoich szans na zdanie prawa jazdy.

Idealne buty do jazdy to są przede wszystkim te, które stabilnie i bezpieczne leżą na stopach. Znajdź również buty, które nie są zbyt szerokie, aby wyeliminować możliwość przypadkowego przyciśnięcia pedału podczas naciskania innego, a także odpuść sobie buty, które mają zbyt wąską podeszwę – jaka mogłaby Ci przynieść dyskomfort. Buty o dobrze dopasowanej podeszwie zapewnią lepsze wyczucie stopy i pedału, co pozwoli lepiej ocenić prawidłowy nacisk. Dla pań tak zwane balerinki czy baletki są idealnymi burami do jazdy.