Samochód, biwak i kiełbasa – czyli sposób na udaną wycieczkę!

Gotowy na podróż? Dlaczego spać w tanich motelach, skoro można wrzucić namiot do bagażnika samochodu i cieszyć się świeżym powietrzem? Oto kilka wskazówek na temat niesamowitego  biwakowania i podróży samochodem z ukochaną osobą bądź ekipą znajomych. Skorzystaj z tej przydatnej listy zanim wyruszysz gdziekolwiek!

Nie potrzebujesz niczego specjalnego do spania.

Pewnie fajnie jest wybrać się na zakupy, ale prawdopodobnie już masz większość tego, czego potrzebujesz wybierając się na wycieczkę samochodem. Musisz tylko wziąć pod uwagę podstawy - jedzenie i schronienie. Podczas biwakowania samochodem nie musisz martwić się o wagę swojego sprzętu. Nie musisz biegać do sklepu z artykułami sportowymi, aby zainwestować swoją wypłatę w namiot i śpiwór. Jeśli masz większy samochód, możesz nawet w nim spać, w zależności od pogody i wybranego kempingu. Oczywiście możesz również wypożyczyć samochód kempingowy a do tego wędzarki ogrodowe i sprawić, by było jeszcze łatwiej!

Najpierw zapytaj znajomych i rodzinę, czy możesz od kogoś pożyczyć namiot, jest szansa, że znajdziesz pomoc. Jeśli nie, warto poszukać na Olx czy aukcjach internetowych – może uda się znaleźć namiot z drugiej ręki. Najprawdopodobniej zaoszczędzisz dużo pieniędzy, a recykling jest fajny. Większość namiotów lepszych marek jest świetna, jeśli szukasz używanego, nie powinieneś mieć żadnych problemów. Sprawdź też przy okazji czy producent wędzarni ogrodowych (https://www.metgard.pl/137-wedzarnia-ogrodowa) nie ma do zaproponowania czegoś mobilnego – może to być super rozwiązanie, aby przyrządzić sobie smaczne i pożywne kiełbaski, alternatywnie gdy ognisko nie jest możliwe do rozpalenia w danym miejscu.

Jeśli udasz się do sklepu, aby jednak kupić namiot i wędzarnie – nie staraj się maksymalnie oszczędzić, bo w efekcie kupisz coś co jest naprawdę niskiej jakości i rozpadnie się po jednym dniu. Z drugiej strony, nie trzeba wydawać dużych pieniędzy na najbardziej technologiczny namiot, który wytrzyma arktyczne burze śnieżne czy zaawansowane wędzarnie, z jakich korzystają profesjonaliści. Zdobądź sprzęt przede wszystkim wykonany z dobrych materiałów i łatwy do użytkowania.

Rozważ pogodę i środowisko. Czy w miejscu do którego chcesz dotrzeć jest dużo gryzących owadów? Spore szanse na deszcz? To pomoże ci zdecydować, jak najlepiej schronić się przed żywiołami.

Niektóre kempingi będą miały również do zaoferowania swoje namioty lub miejsca do grilla, które możesz wynająć. Takie miejsca na biwaki zwykle są bardzo urocze i często zawierają jakieś opcje sypialne, a nawet stół i krzesła. Pamiętaj, aby to sprawdzić, jeśli naprawdę nie masz ochoty zajmować się tym aspektem już na samej wycieczce lub jeśli będziesz kempingować przy niesprzyjającej pogodzie. Inną opcją jest wynajęcie samochodu kempingowego lub przyczepy kempingowej – całe szczęście w Polsce nie brakuje już wypożyczalni samochodów kempingowych.

W domu pewnie masz też składane krzesła, owszem wiele kempingów ma stoły piknikowe, ale jeśli chcesz, możesz również wrzucić do samochodu jakieś składane krzesła naprawdę mogą się mocno przydać w trakcie takiej wycieczki.