Jakie samochody najczęściej wybierają firmy przeprowadzkowe?

W Polsce coraz więcej osób z powodu zmiany miejsca zatrudnienia jest zmuszone do przeprowadzki do innego miasta, często w bardzo odległe rejony naszego kraju. Bardzo często jest to na tyle duży problem, że nie jesteśmy w stanie sami sobie poradzić z przeprowadzką. Korzystamy wtedy z firm specjalizujących się w przeprowadzaniu przeprowadzek. Muszą one korzystać z pojazdów, które będą spełniały jak najlepsze do tego warunki.

Z jakich samochodów korzystają firmy zajmujące się przeprowadzkami?

Firmy specjalizujące się w przeprowadzkach korzystają głównie z samochodów dostawczych, z obszernymi pakami. Zazwyczaj są to paki blaszane, choć zdarzają się również samochody z plandekami. Zdarza się czasami, że do celów przeprowadzkowych używane są także pojazdy typu pickup. 

Samochody typu pickup mają jedną dużą zaletę, są łatwiejsze w manewrowaniu, a także atrakcyjnie się prezentują, przynajmniej niektóre z nich. Bardzo dużą ich wadą jest jednak sposób, w jaki przedmioty są przewożone. Paka w pickupie nie jest dobrze zabezpieczona, a przedmioty można ewentualnie zakryć jakąś plandeką, która w tego rodzaju samochodach i tak nie bardzo się sprawdza. Z tego też względu przedmioty narażone są na zniszczenie, zmoczenie, jest to dla nich mało bezpieczna forma transportu.

Blaszane paki

Częstszym wyborem firm zajmujących się przeprowadzkami są samochody dostawcze z blaszanymi pakami. Szczególnie popularnością cieszą się pojazdy takie jak Mercedes Sprinter, czy Fiat Ducato. Są bardzo obszerne i pakowne, a zarazem ich prowadzenie nie jest bardzo skomplikowane i uciążliwe. Równie popularne aczkolwiek mniejsze pojazdy to Mercedes Vito, czy Ford Transit. Ogólnie pojazdy dostawcze tego typu mają wiele zalet. Oprócz łatwości prowadzenia, zbliżonej w większości przypadków do pojazdów osobowych, tego typu pojazdy mają dosyć dużą ładowność, która jest bardzo istotna przy prowadzeniu biznesu zajmującego się przeprowadzkami, a więc przewozem znacznej ilości przedmiotów.

Często są to przedmioty o dużych gabarytach, dlatego warto zakupić samochód, który umożliwi zapakowanie jak największych i najwyższych przedmiotów. Oczywiście samochody dostawcze z blaszaną paką mają również swoją wadę. Z powodu zabudowanej paki ładunkowej, utrudniony jest załadunek przedmiotów, które mają duże gabaryty i są ciężkie. Nie można ich załadować od góry, co czasami jest jedyną możliwością ładunku i przewozu przedmiotów. Możemy ewentualnie spróbować załadunku za pomocą wózka widłowego.

Samochody dostawcze z paką blaszaną są najczęściej stosowane przez przedsiębiorstwa zajmujące się przeprowadzkami. Możemy się jednak spotkać również z pojazdami dostawczymi, których paka załadunkowa zabudowana jest za pomocą plandeki. W dosyć krótkim czasie możemy taką plandekę zdemontować, aby w łatwością zapakować przedmioty do przewiezienia. Jest to bardzo duża zaleta tego typu pojazdów i pod tym względem przewyższają funkcjonalność samochodów dostawczych z blaszanymi pakami ładunkowymi. Żeby nie było tak kolorowo, to paka ładunkowa z plandeką ma swoje wady. Jest podatna na uszkodzenia w dużo większym stopniu niż blaszana. Przez złe zabezpieczenie przedmiotu możemy ją uszkodzić, a nawet stracić przewożone przedmioty. Problemem jest również to, że wystarczy minimalne uszkodzenie plandeki, aby przedmioty pod nią się znajdujące uległy uszkodzeniu. Chodzi tu o uszkodzenia wynikające między innymi z opadów atmosferycznych takich jak deszcz, czy śnieg. Istnieje ryzyko zamoczenia przedmiotów, co jest niepożądane podczas przewozu rzeczy.

Jakie pojazdy są, więc najlepsze?

Wszystko zależy od firmy, jakie pojazdy preferuje. Najlepszym wyborem będą jednak prawdopodobnie samochody dostawcze z blaszanymi powierzchniami załadunkowymi. Takich samochodów dostawczych na naszych drogach jest zresztą najwięcej. Pomimo wady związanej z trudnością załadunku niektórych przedmiotów, jest to najlepszy sposób na bezpieczny transport ładunków. Firma zajmująca się przeprowadzkami powinna zagwarantować szybki i bezpieczny transport przedmiotów, dlatego wybierajmy tylko te, które mają porządną flotę pojazdów.

Porównania samochodów idealnych do przeprowadzek uzyskaliśmy dzięki stronie http://przeprowadzkikrakow.org/