Kabino-suszarka - miejsce, gdzie malowane są nadwozia samochodów

Każdy użytkownik i posiadacz samochodu powinien liczyć się z tym, że najprawdopodobniej będzie musiał skorzystać z usług lakiernika. Nieuważne parkowanie, drobny błąd na drodze, którego efektem są nieestetyczne rysy na powierzchni, zdarzają się na tyle często, że warto pogłębić swoją wiedzę w tym temacie.

Lakierowanie nadwozia samochodu jest koniecznością podczas naprawy po wypadku, czy uszkodzeniu lakieru. W przypadku możliwych do zdemontowania elementów takich jak: obudowa lusterka czy przedni błotnik, proces ich lakierowania odbywa się osobno. Segmenty, których, z fizycznego punktu widzenia, odseparować się nie da tj. elementy na dachu, czy tylni błotnik, pokrywa się lakierem bezpośrednio na samochodzie. Najczęściej stosowaną metodą, pozwalająca na precyzyjne lakierowanie elementów nadwozia, jest tzw. kabino-suszarka.

Kabino-suszarka lakiernicza

Kabino-suszarka to dobra inwestycja na przyszłość, zwłaszcza dla tych, którzy dbają o jakość i celują w możliwość osiągnięcia wysokiej wydajności, oszczędzając tym samym czas i pieniądze. Cechą wyróżniającą produkt jest czas suszenia lakieru, który w kabino-suszarce zdecydowanie spada, w stosunku do metod osuszania na zewnątrz. Schnięcie powłoki lakierniczej odbywa się szybciej, skracając całkowity czas naprawy pojazdu, tym samym wpływając na zadowolenie klienta. To także nieodzowny element zakładów, zajmujących się malowaniem i zabezpieczeniem antykorozyjnym różnych powierzchni stalowych, nie tylko wspomnianych powyżej nadwozi.

Zalety kabino-suszarki

- Wykorzystanie nowych technologii:  Zdobycze techniki pozwalają na ustabilizowanie temperatury nakładania lakieru oraz podwyższenie jej w przypadku opcji suszenia. Niezaprzeczalną zaletą jest także praca bezpyłowa oraz zdolność maszyny do wychwytywania drobinek lakieru.

Efektywność: pracownicy firmy ZUGIL-PROJEKT podkreślają, że zewnętrzne warunki klimatyczne i atmosferyczne nie wpływają na procesy zachodzące w kabino-suszarce oraz nie zmieniają parametrów temperatury podczas etapu suszenia powłoki.

Standardy zgodne z BHP: Kabino-suszarki zapewniają pracownikowi komfort i bezpieczeństwo użytkowania, dzięki zastosowaniu takich udogodnień jak oświetlenie o jakości światła dziennego, systemu bezpieczeństwa przeciwpożarowego czy wentylacji, zapewniającej warunki pracy nie wpływające szkodliwie na zdrowie. Dzięki takiemu zabezpieczeniu, nie ma potrzeba dodatkowej ochrony dróg oddechowych.

Oszczędność: Dzięki wtórnej cyrkulacji ciepłego powietrza, podczas suszenia powłoki lakierniczej, cały proces zyskuje miano ekonomicznego.

Ekologia: Zastosowanie kabino-suszarki to nie tylko oszczędność środków finansowych oraz czasu, ale także ochrona otaczającej nas przyrody. Zastosowanie odpowiedniego, ekologicznego odpylenia, obniżenie stężenia rozpuszczalników lakieru oraz zminimalizowanie wyrzutu do atmosfery, przemawiają na korzyść tego rozwiązania.

Powierzchnia: Kabino-suszarka to rozwiązanie ekonomiczne, nie tylko ze względu na usprawnienie procesu, ale również przez ograniczenie powierzchni produkcyjnej.

Uniknięcie błędów takich jak np. cieni, oczek z oleju, wtrąceń czy nieprawidłowego doboru koloru jest możliwe dzięki zastosowaniu najwyższej jakości profesjonalnego sprzętu (zob. oferta ZUGIL-PROJEKT).

 

Komentarze:

2016.10.27 - Roman:
Chcę założyć firmę z prywatnym transportem medycznym. Nie mogę nigdzie znaleźć używanego ambulansu. Myślałem czy by nie przemalować mojego Renault Mastera w takiej kabinie lakierniczej? Chciałbym aby go pomalować jak auto na tej stronie www.modusambulans.pl. Dało by się to osiągnąć?