Wylicz składkę i ciesz się komfortem jazdy!

Dlaczego warto porównywać oferty OC? Kalkulator pomaga znaleźć najtańsze OC, dzięki czemu nie musimy martwić się, jak opłacimy kolejną składkę, a zaoszczędzone pieniądze przeznaczyć na ważny dla nas cel.

To, że zakres ubezpieczenia OC reguluje ustawa wcale nie oznacza, że oferty są takie same u każdego towarzystwa ubezpieczeniowego. Codziennie na reklamach widzimy, że ubezpieczalnie przekrzykują się wręcz z coraz nowszymi i atrakcyjniejszymi ofertami. O co więc chodzi?

Jak to jest z tym OC…

Ubezpieczenie OC, a dokładniej jego zakres jest regulowany w Polsce prawnie i faktycznie nie może się niczym różnić u żadnego z ubezpieczycieli. Jednak to, czego ustawa nie reguluje, jest wysokość składek, sposób wyliczania zniżek, zwyżek, promocji itd. Dlatego istnieje na rynku taka konkurencja. Firmy próbują ściągnąć do siebie klientów. Jednak czy warto przepłacać skoro taki sam jest zakres ubezpieczenia OC? Kalkulator internetowy może nam pomóc podjąć decyzję.

Tanie OC – kalkulator na pomoc!

Kalkulatory ubezpieczeń OC to przydatne narzędzia internetowe, które pomagają klientom podejmować decyzje w sprawie wyboru towarzystwa ubezpieczeniowego. Dostępne są one na stronach internetowych ubezpieczalni. Wystarczy wpisać w odpowiednie miejsca wymagane dane (wiek kierowcy, wiek samochodu, przebieg, moc silnika, miejsce zamieszkania, płeć, okres posiadania prawa jazdy i czas bezkolizyjnej jazdy itd.), a kalkulator w kilka chwil pokaże nam ofertę przygotowaną dla nas, wraz z wyliczonymi wysokościami składek, naliczonymi zniżkami itd. Zaproponuje tez czasem dodatkowe promocje (na przykład na wykupienie w pakiecie AC).

Pamiętajmy, że każde OC jest indywidualne

Ważne jest również to, żeby pamiętać, iż każda polisa i składki wyliczana jest indywidualnie, bo ubezpieczenie OC i konkretna kwota składek to produkt całkowicie osobisty. Nie można się więc sugerować, że ktoś znajomy ma tanie OC, gdy nam akurat w tej firmie wychodzi drożej. To bez znaczenia, bowiem dane, potrzebne do wyliczenia składki są tylko nasze i na ich podstawie wyliczana jest nasza składka – dla każdego inna.

Promocje przy zakupie OC

To jedna z ważnych sytuacji, które należy brać także pod uwagę. Otóż towarzystwa ubezpieczeniowe bardzo często proponują specjalne, dedykowane promocje lub dodatkowe zniżki na inne, nieobowiązkowe ubezpieczenia. Jeżeli myślimy o pełniejszej ochronie, na przykład o ochronie również wozu, nie tylko nas samych, możemy wybrać jedną z najpopularniejszych opcji, czyli zakup OC i AC w pakiecie, gdzie cena jednostkowej składki wychodzi o wiele niższa niż pojedynczo. Jednak propozycji jest wiele. Można zakupić także polisę NNW, czyli od nieszczęśliwych wypadków. Bardzo ważna, zwłaszcza w podróży jest pomoc Assistance. Warto przyjrzeć się dodatkowym ofertom i nie poprzestawać na samym OC, które na dobrą sprawę nie chroni naszego wozu… ani portfela.

Komentarze:

2016.10.27 - Ramoon:
U nas sprawy ubezpieczeń samochodowych pilnuje biuro księgowe (przy okazji polecam www.mrwallet.pl - bo to naprawdę fachowcy). Nie muszę się martwić o terminy, o przeglądy. Polecam takie rozwiązanie każdemy kto ma więcej niż jedno auto w firmie.