Internetowa giełda maszyn używanych

Coraz większą popularność zdobywają portale internetowe, oferujące możliwość kupna i sprzedaży przedmiotów nowych i używanych na zasadach giełdy. Skoro można w ten sposób kupić ubranie, zabawki czy samochód, to czemu nie maszynę rolniczą czy samochód dostawczy?

Giełda dla rolnika

Portal Autoline.com.pl  umożliwia sprzedaż używanych maszyn rolniczych każdego typu i nie tylko. Znajdziemy całe mnóstwo samochodów dostawczych, ciężarowych, autobusów, naczep, kempingów i wiele więcej. Zapoznanie się z zamieszczoną ofertą nie wymaga logowania się ani uiszczenia żadnej opłaty. Dla kupującego wszystko jest za darmo. Bez ograniczeń można przeglądać wiadomości, numery telefonów są widoczne, a do kontaktu można użyć specjalnego formularza znajdującego się na stronie. Sprzedawca musi dokonać rejestracji, która jest bezpłatna. Niestety, przy umieszczaniu ogłoszeń, należy wpłacić opłatę aktywacyjną, która wynosi 30 złotych za każdą wiadomość. To dość sporo, jeśli porównać z opłatami pobieranymi przez inne giełdy przedmiotów używanych. Trzeba jednak pamiętać, że sprzedawane tu maszyny są warte często kilkadziesiąt, a nawet kilkaset tysięcy złotych. Portal jednak wspomina, że w przypadku częstszych sprzedaży, możliwe jest negocjowanie ceny aktywacji. Dealerzy zaś posiadają indywidualne cenniki.

Bogata oferta

Oferta portalu jest naprawdę imponująca. Autoline chwali się ponad 200. tysiącami ogłoszeń, zamieszczanymi przez firmy z całego świata. Znajdzie się tu Polaków, Niemców, Słowaków,a nawet Chińczyków chcących sprzedać swój pojazd czy maszynę. Każdego dnia pojawia się nowe 2 tysięce ogłoszeń. Sprzedawane maszyny są podzielone na kilkanaście kategorii, a te z kolei na kilkadziesiąt podkategorii, co bardzo ułatwia nawigację i znalezienie intetesującego produktu. Dzielenie następuje zarówno według przeznaczenia, jak i producenta lub dealera. Widać, że portal został stworzony przez specjalistów, którzy znają się na omawianych technologiach. Każda maszyna i pojazd opatrzone są kilkudziesięcioma indywidualnymi cechami, które można podać, nie jest to jednak wymagane. Zaleca się jednak jak najlepsze opisanie towaru, gdyż zapobiegnie to ewentualnym pomyłkom czy nieporozumieniom. Niestety, minusem jest mała elastyczność przy zmianie danych przedmiotu ogłoszenia. Po aktywacji, można dokonać zmian jedynie w cenie lub lokalizacji.

Części zamienne

Autoline oferuje nie tylko kompletne, działające maszyny, ale również części zamienne do nich – zarówno nowe, jak i używane. W przypadku starszych maszyn i pojazdów, które wyszły już z normalnej produkcji, to może być jedyne miejsce, gdzie uda się kupić uszkodzoną część, a tym samym zapobiegnie się niepotrzebnemu wydatkowi na nową maszynę. Portal oferuje również możliwość zawierania umów wynajmu urządzeń, a niektóre z przedmiotów zostały wystawione na aukcje, gdzie można starać się wylicytować korzystną cenę. Jak widać, Autoline wprowadziło całe mnóstwo rozwiązań dla klienta. Można przejrzeć katalog dealerów sprzętu nowego i używanego oraz części zamiennych. Cała funkcjonalność okraszona jest miłą dla oka szatą graficzną i łatwym układem strony. Interfejs jest bardzo intuicyjny, łatwo się w nim znaleźć nawet osobom, które na co dzień nie korzystają w dużej mierze z komputera.

Zalety dla kupującego

Autoline z pewnością posiada wiele zalet tak jak każdy portal wychodzący z inicjatwą połączenia dwóch osób – sprzedawcy i kupującego. Wiadomo, że dla obu stron najważniejsza jest cena, a ta może być konkurencyjna dla wszystkich. Maszyny używane, które są w dobrym stanie, nie muszą jechać na złom z powodu kupna nowego, lepszego modelu. Wszyscy wygrywają. To portal specjalistyczny – nie znajdziemy ogłoszeń dotyczących samochodów osobowych czy łodzi. To bardzo dobrze świadczy o właścicielach serwisu i jakości obsługi, którą oferują. Na stronach, gdzie znajdzie się wszystko, tak naprawdę nie znajdzie się nic. Autoline jest idealnym rozwiązaniem dla każdego rolnika, przedsiębiorcy branży transportowej, czy zwykłego kierowcy dostawczaka.

Komentarze:

2016.08.16 - Katar1009:
Jak ktoś ma problemy z gotówką to polecam http://szbank.pl - jak szukałem pieniędzy na nowe maszyny rolnicze to na tej stronce dostałem sporą gotówkę bez zbędnych formalności. Polecam niecierpliwym :)