Zegarki dla fanów motoryzacji: edycje limitowane

Zapewne fani motoryzacji wiedzą o tym, że każdy ze sportów motorowych jest w szczególności sponsorowany przez wielu producentów zegarków. Także wielu kierowców wyścigowych, a w tym Robert Kubica systematycznie reklamuje zegarki. Znani producenci mają w swojej ofercie serie zegarków pochodzących z edycji limitowanych, które szczególnie nawiązują do motoryzacji lub w całości poświęcone są konkretnym modelom samochodów. Takie zegarki z pewnością są prawdziwą gratką dla każdego fana motoryzacji. W poniższym artykule przedstawimy naszym czytelnikom czasomierz znanej marki, który związany jest z Formuła 1.

Zegarki Jacques Lemans

Ta marka zegarków została założona w 1975 roku w Szwajcarii, produkuje ona czasomierze wysokiej jakości i przystępnej cenie. "Sercem" tych zegarków są mechanizmy kwarcowe lub napędy mechaniczne pochodzących od firm Miyota, ETA oraz Ronda. Kolekcja tych czasomierzy powstała w oparciu o współpracę z organizatorem formuły 1 i były oficjalnymi zegarkami tych wyścigów do 2011 roku.

Zegarki dla miłośników motoryzacji z czasów PRL-u


Samochodów polskiej marki FSO nie znajdzie się już w naszym kraju, dlatego fani motoryzacji z czasów PRL-u muszą zadowolić się innymi przedmiotami, które nawiązują do samochodów z tamtego okresu. Jedną z ciekawszych propozycji może być gustowny zegarek, który produkuje Xicorr. Wszystkie czasomierze tej firmy oparte są o mechanizm firmy Seagull, która obecnie uznana jest za wiodącego producenta zegarków, nie tylko w Chinach ale również w Szwajcarii. Na stronie internetowej tego producenta możemy znaleźć zegarki z serii limitowanych, które nawiązują do polskich marek samochodów - np., Warszawy M20 czy Fiata 125p.

Męskie zegarki Casio

Kolejnymi zegarkami z edycji limitowanej dla fanów motoryzacji są czasomierze firmy Casio. Zegarki z edycji limitowanych nawiązują do motoryzacji z tego względu, że jednym z partnerów zespołu Red Bull Racing, a ambasadorem jest Daniel Ricciardo - kierowca formuły 1 i jego przyjaciel Sebastian Vettel - który jest czterokrotnym mistrzem świata Formuły 1 w latach 2010-2013. Zegarki dla fanów motoryzacji, które prezentuje nam firma Casio mają 10 atmosfer wodoszczelności, a koperty i bransolety wykonane są z najwyższej jakościowo stali szlachetnej.


Zegarki z limitowanej edycji do nabycja np. tutaj: http://www.zegarek.net/zegarki/casio/edifice.html

Marki zegarkowe w Formule 1

W tym artykule przypomnimy nieco historii o czasomierzach, które używane były podczas wyścigów Formuły 1. Choć do dziś z tamtych modeli niewiele się zachowało, to można porównać je do tych czasomierzy, które używane są podczas wyścigów w dzisiejszych czasach. Enzo Ferrari jako pierwszy postanowił wprowadzić własne, wręcz "szyte na miarę" czasomierzy, które wykorzystywane byłyby podczas wyścigów do mierzenia czasu, bo te dotychczasowe czasomierze były już dość stare i coraz częściej zawodziły... Enzo Ferrari postanowił, aby te zegarki były najdokładniejsze w pomiarach, a także aby za pomocą jednego czasomierza można było mierzyć czas kilku pojazdów jednocześnie. O pomoc w stworzeniu takich zegarków poprosił Claya Regazzoni'ego - szwajcarskiego kierowcę. Ten chcąc spełnić wszystkie wymagania swojego zleceniodawcy trafił do Heuera i tak to się wszystko dalej potoczyło.
Później rozpoczęto współpracę z marką McLaren Mercedes, która rozpoczęła się 1985 r. i uznawana jest za najdłuższą współpracę w całej historii Formuły 1. Na chwilę obecną zegarki marki TAG Heuer noszą między innymi kierowcy: Jenson Button i Kevin Magnussen.
TAG Heuer nie angażuje się tylko i wyłącznie w wyścigi Formuły 1. Mianowicie od 2011 roku ta marka została oficjalnym partnerem Automobile Club de Monaco, gdzie dostarcza zegarki, stopery jak i okulary dla osób, które odpowiedzialne są za pomiar czasu podczas imprez z udziałem tego klubu. Na wyścigach w minionym 2014 roku było można obejrzeć trzy specjalne edycje limitowane zegarków: Monaco Calibre 6 Automatic Full Black, Carrera Calibre 1887 Chronograph Monaco Grabd Prix Limited Edition, Carrera Dashboard Calibre 1887 Chronograph.


Komentarze:

2016.10.28 - Irna:
Super te zegarki :( Chętnie bym mężowi taki kupiła. Znalazłam nawet stronę, która może mi w tym pomóc http://rankingichwilowek.pl :)