Dobry motocykl wcale nie musi być drogi

Posiadacze prawa jazdy kategorii B mogą od pewnego czasu poruszać się po drogach motocyklami o pojemności 125 cm3. Te niedawne zmiany w prawie wywołały prawdziwe poruszenie na rynku motoryzacyjnym w Polsce. Jednoślady zaczynają być coraz bardziej popularne. Warto wiedzieć, że nie każdy dobry motocykl jest bardzo kosztowny. Dzięki konkurencji i nowym producentom można znaleźć wspaniałą maszynę w rozsądnej cenie.

Czarny koń motocykli

W 2009 r. Amerykanin Scott Colosimo wpadł na całkowicie szalony pomysł. Postanowił stworzyć nową markę motocykli, która stanie się konkurencją dla kultowej Hondy lub Yamahy. Początkowo wyśmiany, po czasie stał się poważnym graczem na rynku. Jego wizje szybko przyjęły się w Stanach Zjednoczonych i na świecie - w 2013 roku motocykle Cleveland Motorcycles można było kupić w 15 krajach. Co ciekawe, jednoślady ze stajni Colosimo zdobyły ogromną popularność nawet w Japonii.

Jaki jest sekret sukcesu nowego producenta? Motocykle Cleveland Motorcycles wyróżniają się wyjątkowym, niespotykanym designem. Przypominają oldschoolowe maszyny znane z kultowych filmów o American dream. Są odpowiednie dla tych, którzy marzą o nieskrępowanym szusowaniu przez drogi na eleganckich jednośladach w stylu retro. Każda maszyna jest unikatowa – można ją właściwie dowolnie przebudowywać. Dzięki temu fani motocyklów mogą dowolnie konstruować pojazdy, wszystko zależy od ich wyobrażeń i potrzeb.

Parametry liczbowe

Ostatni szturm na motocykle skończył się znacznym obniżeniem jakości ich wykonania - duży popyt spowodował wypuszczenie na rynek mnóstwa miernych i kiczowatych maszyn. Na szczęście ten trend odchodzi w zapomnienie. Jednoślady Cleveland Motorcycles wyróżnia świetna jakość wykonania i dbałość o każdy szczegół. Maszyny cechują się niskim zawieszeniem i chromowanymi wykończeniami. Charakterystyczny dla nich jest także specyficzny, basowy odgłos pracującego silnika.

Motocykl The Heist ze stajni Scotta Colosimo jest napędzany 40-suwowym silnikiem jednocylindrowym, który chłodzi powietrze. Jego moc wynosząca ok. 8,2 kW i pojemność 125 cm3 pozwalają rozwinąć prędkość do 110 km/h. Maszyna jest także wyposażona w 5 biegową skrzynię manualną. Niskie, hydrauliczne zawieszenie teleskopowe gwarantuje wygodną i bezpieczną jazdę. Nad prawidłowym i stabilnym hamowaniem czuwają zamontowane tarczowe hamulce.

Warto wiedzieć, że jednoślad Cleveland bez płynów waży zaledwie 128 kg. Z tego powodu amatorzy jazdy motocyklowej mogą bez przeszkód wyposażać swoje maszyny w designerskie akcesoria. W ofercie sklepu ccw.com.pl znajdują się przede wszystkim wydechy, specjalne kierownice, zaciski, zębatki a nawet skórzane sakwy.

Dostępność i ceny

W Polsce dystrybucją Cleveland Motorcycles zajmuje się firma Polkom. Maszyny dostępne są m.in. w Katowicach, Łodzi, Mielcu, Poznaniu, Radomiu i Warszawie. Konkurencyjne ceny powinny zachęcić tych, którzy ciągle nie wiedzą, jaki motocykl będzie dla nich najlepszy. Warto wiedzieć, że producent daje 2 letnią gwarancję na swoje jednoślady – chyba, że fan jazdy motocyklowej zdąży w krótszym czasie przejechać 6 tys. kilometrów.

Komentarze:

2017.04.04 - Kesmo:
Ja jak zbierałem na swój pierwszy motocykl to brałem aż dwa kredyty :) Ale warto było bo teraz mam czym jeździć. 

2017.27.06 - Eli

Motocyklami zaraził mnie dziadek. Miał świetnie zachowanego Junaka, którego niestety sprzedał. Później jednak nabył SHLkę, którą po remoncie przekazał mi. Oprócz tego mam Simsona - sprzęt nie do zajechania, a gdy coś pójdzie to części są śmiesznie tanie. Marzę o tym, by kiedyś móc kupić Harleya ale to jednak inna liga. Chyba jak każdy miłośnik motorowerów, a teraz motocykli lubię posiedzieć w garażu. Znalazłem też świetną stronę z częściami i chcę się nią podzielić z wami: http://www.czesci-motocyklowe.eu/. Do zobaczenia na szosie i lewa w górę!