Auto terenowe po modyfikacjach – co musisz o nim wiedzieć?

Auto terenowe, w którym wprowadzono modyfikacje to maszyna, która może więcej i szybciej. To spełnienie marzeń dla wielu kierowców i znaczna poprawa warunków pracy dla przedstawicieli służb mundurowych, którzy poruszają się codziennie takimi autami. Ale z modyfikacjami jest jak ze wszystkim, trzeba o nich wiedzieć kilka rzeczy. Oto one.

Wszystko zgodnie z prawem

Profesjonaliści w tym zakresie nie tylko fachowo doradzą i dopasują oferowane modyfikacje do potrzeb kierowcy. Ale to nie wszystko. Wybierając warsztat, który ma na koncie już wiele tego typu działań możemy mieć pewność, że będą one zgodne z prawem. – Nie jest wielkim odkryciem stwierdzenie, że wszelkie, wprowadzane zmiany muszą być przede wszystkim zgodne zarówno z prawem polskim, jak i unijnym. Auto musi być nie tylko w pełni sprawne, ale również legalnie poruszać się po drogach europejskich – mówi ekspert z serwisu overlimit.com.

Kto decyduje się na tego typu rozwiązania?

Wiele osób uważa, że na tego typu rozwiązania decyduje się wyłącznie grono zapaleńców, dla których udział w rajdach jest sensem posiadania samochodu terenowego. Nie jest to prawda. – Na modyfikacje poza prywatnymi właścicielami, którzy chcą przede wszystkim dopasować auto do swoich potrzeb, decyduje się kilka innych grup. Są to przede wszystkim służby ratunkowe i mundurowe, dla których sprawne auto to często podstawa oraz przedstawiciele wielu firm – szczególnie budowlanych, które niejednokrotnie funkcjonują w trudnym terenie. – dodaje specjalista z overlimit.com.

Co można zmienić?

Na to pytanie nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Wszystko zależy od tego, jaki efekt chcemy osiągnąć. Pamiętajmy jednak, że firmy wprowadzające tego typu udoskonalenia wychodzą nam naprzeciw i przygotowały naprawdę sporo pakietów. Te podstawowe pakiety to zwiększenie prześwitu i zamontowanie większych opon terenowych. Pakiety najbardziej rozbudowane oferują poza zwiększeniem prześwitu również zamontowanie wielu osłon, profesjonalne wyciągarki czy zabezpieczenie układu napędowego przed wodą. To, na jakie rozwiązania się zdecydujemy zależy tak naprawdę od nas.