Przewóz ładunków za granice - Koleją czy Transportem drogowym?

Jeżeli udało Ci się podjąć stałą pracę lub założyłeś własną działalność poza granicami Polski, prawdopodobnie nie będziesz myśleć o powrocie do kraju. W tej sytuacji niezbędna będzie przeprowadzka i przewiezienie wszystkich rzeczy do miejsca, w którym aktualnie przebywasz. Możliwości jest kilka, dlatego warto wybrać tą najbardziej bezpieczną i najkorzystniejszą cenowo.

Transport kolejowy

Jest to najkorzystniejsze rozwiązanie dla osób, którzy planują przewieźć dużą ilość przedmiotów o większych gabarytach, ze względu na ładowność wagonów.

W tym zakresie można skorzystać z usług firm specjalizujących się w tego rodzaju transporcie. Ich pracownicy pomagają w organizacji przewozu i załadunku, całej dokumentacji i wszystkich formalności celnych oraz ubezpieczenia towaru. Dzięki temu możemy być spokojni o bezpieczeństwo i stan transportowanych przedmiotów.

Dzięki rozwiniętej infrastrukturze kolejowej, istnieje możliwość swobodnego przewozu na terenie całej Europy. Jednak w wielu przypadkach nie uda się przetransportować ładunku konkretnie do miejsca, w którym mieszkamy, ze względu na pracę, którą często podejmujemy w dużej odległości od większych miast. W takich sytuacjach niezbędne będzie ponowne przeładowanie, tym razem do samochodów. Generuje to kolejne koszty, dlatego przy wyborze transportu kolejowego powinniśmy kierować się dostępnymi i korzystnymi dla nas połączeniami.

Transport drogowy

Zdecydowanie popularniejszy wariant dla osób, którzy przeprowadzają się z Polski do innego kraju.

Od wielu lat firmy transportowe systematycznie zyskują na popularności. Jest to związane z wysoką jakością ich usług, pełnym bezpieczeństwem, pomocą przy ładunku i rozładunku rzeczy oraz elastycznością współpracy z klientami. Ze względu na liczną obecność takich firm na rynku, możemy przebierać w ofertach, wybierając tą najodpowiedniejszą dla nas. Ceny za transport drogowy uzależnione są przede wszystkim od pokonywanej odległości. Istotne są również m.in. łączna waga ładunku oraz liczba pracowników współpracujących przy naszym zleceniu.

Średnia cena przeprowadzki z Polski za granicę wynosi od 1000 do 2500 zł. (żródło: transport do Anglii). Wątpliwości budzi jedynie korzystanie z usług firm, które działają według ustalonych stawek godzinowych. Może zdarzyć się tak, że czas realizacji zlecenia zostanie zawyżony, przez co będziemy musieli zapłacić więcej niż powinniśmy. Takich sytuacji jest niewiele, jednak powinniśmy kierować się nie tylko cenami i ofertą, ale również opiniami internautów.

Transport samodzielny

Z tej opcji korzystają kierowcy, którzy dysponują własnym samochodem o odpowiednio dużej ładowności.

Niewątpliwie jest to najwygodniejsze i najtańsze rozwiązanie. Płacimy jedynie za zużyte paliwo oraz ewentualne noclegi, jeśli szykuje się dłuższa podróż. Warto dowiedzieć się, czy ktoś jeszcze planuje przeprowadzkę do tego samego kraju, co my. Wówczas wszystkie koszty rozłożą się na dwie osoby. Ogromnym plusem tego wariantu jest również możliwość przetransportowania ładunku do konkretnego miejsca. Należy jednak dowiedzieć się, jak przebiega rejestracja pojazdu sprowadzonego zza granicy. Musimy też zadbać o terminy ważności wszystkich dokumentów, w tym przede wszystkim prawa jazdy, które obowiązuje na terenie całej Unii Europejskiej.

 


 


Komentarze:

2017.03.28 - Lyn:

 Kiedyś jechałem kuszetką w PKP i nie było za fajnie powiem szczerze. Poziom czystości był lekko mówiąc zastanawiający. Nie mogłam się doczekać kiedy pociąg dojedzie do stacji. W myślach cały czas miałam moją nową sypialnie gdzie mamy nowe fototapety 3d (kupiliśmy tutaj https://uwalls.pl/fototapety-do-sypialni/). Ale wlę już jeździć samochodem niż PKP