Jak w prosty sposób podnieść komfort we własnym warsztacie samochodowym?

W jaki sposób sprawić, by we własnym garażu pracowało nam się jeszcze wygodniej i przyjemniej? W tym artykule znajdziecie kilka przydatnych inspiracji!

Automatyczne drzwi garażowe

Jeśli nie masz jeszcze  automatycznego otwierania drzwi garażowych, to dlaczego nie ułatwić sobie życia w ten sposób?Nie jest tajemnicą, że drzwi garażu pozostają otwarte przez całą noc, lub gdy jesteś daleko w ciągu dnia, to otwarte zaproszenie dla złodziei wszelkiego rodzaju. Z automatyczną technologią natomiast będziesz mieć pewność, ze garaż jest bezpieczny. Są one bardzo łatwe w montażu i zazwyczaj mogą być zaprogramowane na konkretną godzinę. Dodatkowo, mają oddzielny przycisk sterowania ręcznego w przypadku, gdy mają być otwarte przez dłuższy okres czasu Jest to jedna z najlepszych rzeczy, które możesz zrobić dla swojego domowego warsztatu samochodowego.

Ulepszenie pokrycia podłogowego

Wykładziny specjalnie projektowane z myślą o warsztatach samochodowych są nie tylko praktyczne, ale naprawdę mogą wiele zmienić w ogólnym wyglądzie garażu. Mówiąc na temat tych wykładzin wiedz, że istnieje wiele różnych typów, w tym farby epoksydowe, posadzki, płytki i maty. Farba jest to z pewnością najtańsza metoda, ale także najwyższa metoda konserwacji. Farba ochroni garaż  i sprawi, że wygląda o wiele lepiej, ale trzeba będzie dodać nową jej warstwę pewnie przynajmniej raz w roku. Posadzka epoksydowa jest podobna do podłogi pomalowanej, ale jest grubsza i znacznie bardziej wytrzymała. Będzie kosztować więcej niż farba, będziesz musiał również zrobić więcej prac przygotowawczych, ale wynik będzie warte dodatkowych kosztów i wysiłku. Można również zdecydować się na profesjonalny montaż, ponieważ większość sprzedawców oferuje taką usługę. Płytki podłogowe i maty garażowe są to również fajne opcje do rozważenia. Można je dostać w różnych kolorach. Zazębiają się ze sobą, aby trzymać wszystko razem, a podłoga wygląda absolutnie niesamowicie. Maty są w wielu różnych kształtach i rozmiarach, dopasujesz je do gustu i potrzeb.

Magazynowanie – regały z blachy perforowanej

Istnieje wiele nowoczesnych innowacyjnych rozwiązań: półki, haki, pojemniki i kontenery, które pasują do warsztatu samochodowego bardziej niż idealnie. Można znaleźć te elementy w dowolnym sklepie ze sprzętem. Można je wykorzystać do tego by w jak najlepszym porządku poukładać wszelkie narzędzia ręczne, jakie musisz mieć pod ręką podczas swojego codziennego użytkowania warsztatu.

Koniec z wilgocią!

Jednak zanim zabierzesz się za jakiekolwiek z tych ulepszeń powinieneś sobie zadań pytanie czy przypadkiem w Twoim warsztacie nie ma żadnych problemów z wilgocią. Jeśli tylko pojawi się nawet najmniejszy symptom jej nadmiaru, albo co gorsza – zauważysz pleśń bądź innego grzyba lokującego się w tym pomieszczeniu postaraj się z tym uporać. Najlepiej będzie jeśli skorzystasz z profesjonalnej pomocy – a znajdziesz ją w specjalistycznych firmach. Możemy polecić http://uslugi-karaczan.pl/, którzy obsłużyli już wielu firmowych i indywidualnych klientów.

Komentarze:

2016.07.16 - Laeeter:
Ważniejszy jest chyba komfort klienta prawda? :) No może nie ważniejszy ale równie ważny. Klient zadowolony zawsze wraca. W naszym warsztacie zrobilśmy w ttym roku salę zabaw dle dzieci naszych oczekujących klientów. Kupiliśmy kilkanaście zabawek Skip Hop na stronie http://www.calydlamamy.pl/5_skip-hop i zauważyłem lekki wzrost klientów kobiet! :) Serio.