Amatorskie blogi motoryzacyjne – jak sobie pomóc i wypozycjonować szybko stronę.Każdy kto chociaż raz spróbował przygody z blogowaniem doskonale zdaje sobie sprawę, że wybicie się z własną stroną jest niezwykle trudne. Lubimy dzielić się swoimi pasjami, dlatego nie ma się co dziwić, że polska blogosfera jest aż tak rozbudowana. Jedni piszą w celach hobbystycznych, inni upatrują w tym szans na spory zarobek. Wszystkich jednak łączy jedno: chęć zbudowania wokół swojego bloga szerokiej społeczności.  Podpowiadamy jak przyciągnąć do siebie internautów na przykładzie strony o tematyce motoryzacyjnej.

Wyróżniaj słowa kluczowe!

To właśnie na nich budujemy całe pozycjonowanie. Pierwszą frazę możemy wyróżnić już w tytule nowego posta, najlepiej na jego początku. W ten sposób wyszukiwarka jeszcze szybciej wykryje nasz artykuł. Musimy zadbać nie tylko o wysoki poziom merytoryczny i unikatowość, ale również przejrzystość tekstu. Wystarczy podzielić go na akapity, a w każdym z nich umieścić słowo kluczowe. Dzięki temu będzie to wyglądało bardzo naturalnie i przyczyni się do coraz lepszej pozycji bloga w rankingu wyszukiwań.

Dodawaj zdjęcia!   

Blog nie może przecież składać się z samych tekstów. Żeby jeszcze bardziej zaciekawić czytelników, powinniśmy zadbać o bogatą galerię zdjęć. Powinny być to fotografie, które sami wykonaliśmy. Podniesie to naszą autentyczność jako osoby dobrze znającej się na temacie. Każde zdjęcie należy też podpisać, co daje nam dodatkową szansę na naturalne wkomponowanie pozycjonowanej frazy. Bardzo dobrym pomysłem jest stworzenie artykułu poradnikowego, w którym krok po kroku, za pomocą grafiki, wskażemy najlepsze rozwiązania dla powszechnego i chętnie wyszukiwanego w sieci problemu, np. „Jak wymienić filtr paliwa?”.

Aktualizuj swojego bloga!

Wielu internautów oczekuje natychmiastowych rezultatów i tysiąca wyświetleń już w pierwszym dniu działalności bloga. Na sukces należy jednak zapracować. Każdy przecież zaczynał od zera. Najgorszym rozwiązaniem jest porzucenie prowadzenia strony przez początkowy brak odsłon i komentarzy. Powinniśmy dowiedzieć się jakich treści użytkownicy oczekują od dobrego bloga motoryzacyjnego. Możemy też podpatrzeć działania konkurencji i sprawdzić tematy, które nie zostały jeszcze nigdzie poruszone. Istnieje duże prawdopodobieństwo, że jeśli wstrzelimy się w niszę, nasza strona będzie zauważona, dzięki czemu zacznie zdobywać popularność.

Jeżeli zaprzestamy dodawania nowych wpisów, właściwie sami sobie zaszkodzimy. Pozycjonowanie bloga różni się od promowania typowych stron internetowych. Tak naprawdę wyszczególniamy osobno każdy post. Wystarczy jeden popularny artykuł do tego, aby nasz blog motoryzacyjny poprawił statystyki odwiedzialności i łączny czas na nim spędzony. Ma to duży wpływ na pozycję naszej witryny w wyszukiwarkach. Dodatkowo pod wpisem możemy umieścić wewnętrzne linki do poprzednio napisanych przez nas postów. Stanowi to możliwość wygenerowania kolejnych odsłon i utrzymania przy sobie czytelników.

Źródło: pozycjonowanie stron Damtox.pl