Samochód typu chłodnia – czy to intratny biznes?

Pomysł na niekonwencjonalny biznes

Szukając możliwości zarobku, warto zainwestować w taką dziedzinę, która będzie  nie tylko opłacalna, ale która będzie posiadała stosunkowo małą konkurencję. Warto więc prześledzić lokalny rynek pracy i zbadać, która z dziedzin charakteryzuje się takimi cechami.

Mobilność możliwością sukcesu

Niezależnie od tego, jaka branża nas ostatecznie zainteresowała, warto zastanowić się, czy jest możliwość oferowania mobilnej wersji tego właśnie biznesu. Dzięki temu mamy szansę dotrzeć do większej ilości klientów, a co najważniejsze- pokazanie się większej grupie, chociażby poprzez usługi mobilne jest jedną z najskuteczniejszych sposobów na reklamę. Więc co dalej?

Samochód chłodnia- tak czy nie?

Samochód chłodnia jest jedną z możliwości  nie tylko transportu specyficznych, bo wymagających niskiej temperatury produktów, ale także daje realne szanse mobilnego biznesu. Posiadając samochód z możliwością chłodzenia można liczyć na biznes związany chociażby ze sprzedażą lodów  i zimnych napojów, co doskonale sprawdza się w letnie, gorące dni, gwarantując nam zarobek w miejscach, gdzie jest dużo ludzi. No właśnie, gdzie można liczyć na odpowiednią klientelę? Wiele zależy od profilu organizowanej działalności. Mówiąc o branż gastronomicznej, biorąc za przykład chociażby wspomniane wcześniej lody i chłodne napoje warto rozwijać swój biznes w miejscowościach kurortowych, o szeroko rozwiniętej turystyce. Innym sposobem na wykorzystanie samochodu wyposażonego w chłodnię jest transport produktów wymagających niskich temperatur, chociażby mięsa. Taka praca wymaga posiadania specjalnego samochodu, wyposażonego właśnie w system chłodzący, dlatego posiadając taki właśnie sprzęt można liczyć na pracę oraz całkiem niezłe zarobki. Jednak czy ilość pracy z takim sprzętem jest rzeczywiście zadowalająca?

Koszty przedsięwzięcia

Sam samochód, w zależności od modelu, roku produkcji i innych danych branych pod uwagę przy każdym samochodzie może kosztować od kilku, kilkunastu do nawet kilkudziesięciu tysięcy złotych.

Decydując się na własny biznes, należy posiadać także pełną dokumentację umożliwiającą samodzielne prowadzenie działalności, a także stosowne dokumenty z sanepidu, umożliwiające pracę z żywnością. Decydując się na wspomnianą wcześniej sprzedaż lodów i napojów należy liczyć się z sezonowością działalności, stawiając jednak na inne dziedziny spożywczej warto posiadać sprawdzonych dystrybutorów.

- źródło: http://www.braciakoral.pl/

Zyski z działalności z samochodu z mroźnią widać dopiero po kilku miesiącach działalności.

Samochód z mroźnią- dobra inwestycja?

Podobnie jak w przypadku innych działalności, przed podjęciem pracy z samochodem z lodówką należy sprawdzić lokalny rynek, czy istnieje wystarczający popyt na mobilne usługi z lodówką. Może się bowiem okazać, że zyski z takiej działalności są niewystarczające, przez co cały interes staje się nieopłacalny. Warto pamiętać, że koszt samego samochodu jest dość duży, a jego wykorzystanie ograniczone, dlatego też przed zakupem należy rozważyć, czy będziemy mieć wystarczająco pracy w zawodzie.

 


Komentarze:

2016.09.13 - EdwardKiepsa:
Samochód chłodnia to podstawa wielu branż gastronomicznych. Mając taki samochód moża świadczyć usługi jako podwykonawca np.w firmach kateringowych. Widziałem ostatnio na weselu firmę www.gospodacatering.pl jak miała swój profesjonalny transport chłodnie, samochody do przewozu stołów itp. No fajnie to wyglądało. Ale chłodnia to podstawa na początku działalności. 

Komentarze:

2016.07.11 - Kwiatkowski:
Zamierzam właśnie dzięki kredytowi ze strony http://www.chwilowka24.org zbudować chłodnie na Fiacie Ducato. Czy ktoś się może orientuje gdzie można zregenerować stary agregat? 

2017.02.08 - Oliwier 
Jak was interesują transporty chłodniami to tutaj macie więcej danych na ten temat.