Jak skutecznie sprzedawać części samochodowe przez Internet?

Przez internet można sprzedawać dosłownie wszystko. Nie ma tutaj żadnych ograniczeń. Jeśli w realu nie możemy sprzedać np. czołgu (z różnych powodów – brak miejsca itp.), to w internecie jest to jak najbardziej możliwe. Sam czołg możemy schować np. u cioci w stodole, gdzieś w zapadłej, Polskiej wsi. Niemożliwe? Jak najbardziej nie. Czołg fizycznie istnieje, ale nie musimy jeździć nim na giełdę, gdzie potencjalny klient mógłby go sobie obejrzeć. Przecież w internecie daliśmy odpowiednie zdjęcia i jeśli ktoś jest zainteresowany poważnie, możemy z nim jechać do naszej przysłowiowej cioci. Tym sposobem w internecie możemy sprzedawać najbardziej nieprawdopodobne rzeczy i to często całkiem za darmo.

Ale miało być o częściach samochodowych.

No tak. Części samochodowe nie są tak spektakularnym towarem, jak czołg. Jednak ich sprzedaż może przynieść nam wiele satysfakcji z powodu zysku, jaki możemy osiągnąć. Rynek motoryzacyjny w Polsce z roku na rok skutecznie rośnie i jest to niezaprzeczalny fakt. Jest to może kilka procent rocznie, ale spadku nie widać. Różni analitycy mogą się mylić przy sporządzaniu statystyk, ale za to są zgodni, że ten rynek ma przyszłość. Niezaprzeczalnie perspektywy tego rynku motoryzacyjnego są bardzo dobre. Należy tutaj wspomnieć o takich serwisach jak np. Allegro, eBay, czy Amazon – gdzie można kupić i sprzedać wiele części samochodowych nie tylko na terenie Polski, także - całego świata. Ale nie tylko tam. Powstają wciąż nowe e-platformy, na których sprzedaż części samochodowych ma się bardzo dobrze.

Wymaga to jednak na sprzedającym jakiejś wiedzy i jest to niezaprzeczalny fakt. Ktoś, kto nie ma o tym pojęcia, raczej niech zajmie się sprzedażą innych produktów, ponieważ na rynku części motoryzacyjnych istnieją zarówno części nowe, jak i używane. Z tym, że te ostatnie są w przeważającej większości. Taka używana część może być uszkodzona. Potrzeba więc fachowca, który zajmie się jej naprawą i przystosuje do dalszej eksploatacji. Będą do tego potrzebne maszyny i urządzenia, które taką pracę (naprawę) ułatwią, a wręcz obejść się bez nich nie można.

Nowoczesna technologia

Dzisiejsze samochody są skomplikowanymi przedmiotami. Rzadko już można spotkać samochód, który można naprawić przysłowiowym śrubokrętem i młotkiem. Takie cuda stoją w muzeum, lub wożą turystów po miastach. Dzisiejsze samochody to produkty nowoczesnej technologii. Naprawa we własnym garażu może przynieść więcej szkody, niż pożytku. Tutaj wiedza nowoczesnej motoryzacji, jest niezaprzeczalnie potrzebna.

A co z częściami?

Jak wiemy, najczęściej dostępne są części tzw. „zastępcze”, czyli najczęściej takie, które już były w użyciu. W trakcie różnych stłuczek, wypadków, pozostaje gro części, które można na nowo „powołać do życia”. Można je zakupić za przysłowiowe kilka groszy, zregenerować a następnie odsprzedać z zyskiem przez internet. To bardzo dochodowy interes, ale jak pisałam wcześniej, wymaga wiedzy z branży motoryzacyjnej.

Więcej o ecommerce na stronie https://sky-shop.pl

Komentarze:

2017.05.15 - Metalic:
W sprzedaży tego typu bardzo ważny jest element docenienia zaangażowania klienta w robienia zakupów w naszym sklepie a nie w sklepie konkurencji. My na przykład zamawiamy na stronie usbprezent.pl dla naszych stałych klientów nietypowe pendrivey bo w kształcie karty kredytowej. Przyznam, że pomysł bardzo na czasie. Można wybrać bardzo ciekawe obrazy lub zlecić wykonanie własnego loga. To sprawdzony pomysł promocji firmy.