Skradziony samochód – czy detektyw Ci pomoże?

 

 Wreszcie uzbieraliśmy na nowy samochód. Idziemy do salonu, kupujemy, cieszymy się nim… tydzień. Potem nasz ulubieniec znika jak kamfora. Najpierw ogarnia nas strach, potem wściekłość, następnie zwykłe otępienie i wszechogarniający żal. Okropne. Co możemy zrobić w tej sytuacji? Na początku dzwonimy na policję, biegamy po osiedlu, wypytujemy sąsiadów, przypadkowych przechodniów. Co mądrzejsi starają się ustalić, czy w miejscu kradzieży był jakiś monitoring. W końcu poddajemy się bezładnie i tylko ciągłe telefony na policję świadczą o tym, że tęsknimy za naszym samochodem i jest nam strasznie przykro z powodu jego utraty. Klasyczna sytuacja.

Kiedy opadną emocje. 

Policja umarza śledztwo z powodu niemożności ustalenia sprawcy. Jeszcze w tej chwili podnosi się nam niebezpiecznie ciśnienie, otwieramy koniak, wypijamy na nasze smutki i… żyjemy dalej w nadziei, że coś, kiedyś się wydarzy i sprawa się może rozwiąże. Czy tak musi być? Są sytuacje w życiu, kiedy sami nie możemy sobie z nimi poradzić. Kto może pomóc, skoro sąsiad nic nie widział, a policja umorzyła sprawę? Nie powinniśmy dopuścić do takiej sytuacji, aby czekać, aż sprawa się rozwiąże. Czas w tym względzie jest bardzo ważny. Oczywiście trzeba zgłosić sprawę na policję, ale sami też możemy „coś” zrobić. I to od razu. Nawet w ten sam dzień, kiedy straciliśmy nasze ukochane, ciężko zarobione pieniądze, za które kupiliśmy auto.

Czas detektywa.

Każdy z nas zapewne myśli, że detektyw to tylko bierze dużo pieniędzy, a i tak nic nie zrobi. Nic bardziej mylnego. Nie można od razu zakładać, że „i tak się nie uda”. Takie podejście od razu skazuje sprawę na niepowodzenie. Agencja detektywistyczna to jest właśnie ten adres, pod który powinniśmy skierować nasze kroki zaraz po wyjściu z policji. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby poprosić jeszcze kogoś o pomoc w odzyskaniu naszej własności. Często kradzione samochody są od razu rozbierane na części, albo wywożone za granicę, dlatego tak ważny jest czas. Czy detektyw nam pomoże? Oczywiście. Po uzyskaniu informacji od nas, dotyczącej marki, numeru rejestracyjnego, miejsca i czasu zdarzenia, oraz okoliczności, detektyw przystępuje do pracy. Możemy być z nim cały czas w kontakcie, tak jak z policją. Nikt tu nikomu nie przeszkadza, nikt sobie nie wchodzi w drogę. Po prostu działają dwie wywiadownie w naszej sprawie. I to jest bardzo dobra wiadomość dla nas.

Jak oni to robią?

Działania detektywa są tajne. Oczywiściem może on nam powiedzieć co robi, ale nie będzie się tłumaczył ze wszystkiego. Nas interesuje tylko odzyskanie skradzionej własności. A jak to zrobią, to już nie nasza sprawa. Detektywi często współpracują z różnymi organizacjami, od których mogą uzyskać potrzebne informacje. Poza tym często pozostają w kontakcie z policją, ponieważ detektyw, to bardzo często były policjant, więc ma swoich informatorów w różnych środowiskach – także przestępczych. Warto więc zawierzyć nasza sprawę Agencji Detektywistycznej, ponieważ daje nam ona większa pewność w pozytywnym rozwiązaniu naszego problemu.

Pomoc w opracowniu artykułu udzieliło nam biuro detektywistyczne Warszawa