Dlaczego podróż autokarem należy do jednych z najbezpieczniejszych środków transportu?

Podróż autokarem jest jednym z najbezpieczniejszych sposobów na dotarcie z punktu A do punktu B. Dzięki ulepszonym funkcjom bezpieczeństwa, intensywnemu szkoleniu kierowców, stale ulepszanej technologii pojazdów i surowym międzynarodowym przepisom, autokary są doskonale zaprojektowane do bezpiecznego transportu dużej liczby pasażerów na duże odległości i w ten sposób wykonany przewóz osób Kraków zdaje się być jednym z najbezpieczniejszych.

W rzeczywistości autokary i autobusy są znacznie bezpieczniejsze niż:

  • samochody,
  • motocykle,
  • tramwaje,
  • rowery.

Według danych z badań przeprowadzonych na terenie Unii Europejskiej wypadki w autobusach i autobusach stanowiły zaledwie 0,4 procent ofiar śmiertelnych na drogach w UE w ubiegłym roku, w porównaniu z samochodami, które były przyczyną ogromnych 46,4 procent. Tramwaje były powiązane z 3,3% śmiertelnych ofiar wypadków drogowych, rowery 6,6%, motocykle 17,7%, a piesi 19,8%. Chociaż dane pokazują, że liczba osób zabitych w wypadkach drogowych w UE maleje z roku na rok to i tak przede wszystkim chodzi o to jak jasne jest, że podróżowanie autokarem jest najbezpieczniejszym środkiem transportu drogowego w Polsce i Europie.

Co sprawia, że ​​autobusy są tak bezpieczne?

Jakość pojazdów używanych przez firmy oferujące wynajem autobusów Kraków znacznie się poprawiła w ciągu ostatnich kilku lat, ponieważ operatorzy chcą mieć pewność, że są one jak najbardziej bezpieczne, wygodne i wydajne dla pasażerów. Oznacza to, że autokary muszą być regularnie serwisowane, aby zapewnić, że są bezpieczne, zadbane i zgodne z najnowszymi dyrektywami i przepisami.

Ponadto kierowcy autokarów przechodzą szeroko zakrojoną ocenę i szkolenie, zanim zostaną wybrani do obsługi autokaru – kierowcy muszą uzyskać licencję na przewóz pasażerskiego pojazdu w zakresie prowadzenia pojazdu przewożącego pasażerów, oraz uzyskać certyfikat kompetencji zawodowych kierowcy.

Wynajem autokarów Kraków a dodatkowe funkcje bezpieczeństwa

Oprócz standardowych rozwiązań bezpieczeństwa, takich jak pasy biodrowe, ergonomiczne siedzenia, jasne drogi ewakuacyjne i informacje dotyczące bezpieczeństwa dla pasażerów, autokary są również wyposażone w dodatkowe systemy bezpieczeństwa, takie jak wewnętrzne i zewnętrzne kamery CCTV, aby zapewnić kierowcy kontrolę nad pasażerami i ich bagażem przez cały czas. Wielu operatorów autokarów posiada również dedykowane centra kontaktowe, do których pasażerowie mogą zadzwonić w nagłych wypadkach lub w razie jakichkolwiek wątpliwości, a także obsadzone stacje w całej sieci autokarowej. Najnowsza technologia śledzenia oznacza, że ​​operatorzy autokarów zawsze wiedzą, gdzie jest każdy ich kierowca.

Nie ma więc co się martwić – nowoczesne firmy oferujące wynajem robią wszystko co w ich mocy, aby mieć absolutną pewność, że ich autokary są jak najbardziej bezpieczne dla przewożonych pasażerów. Skontaktuj się z jednym z nich już dziś aby dowiedzieć się więcej i skorzystać z tej jakże bezpiecznej formy współczesnego transportu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *