Gadżety samochodowe, które umilą Ci podróż

Planujesz podróż autem? Dobrze się do niej przygotuj – im lepsze planowanie i przygotowanie do jazdy, tym mniejsze ryzyko, że cokolwiek może utrudnić czy opóźnić podróż. To szczególnie ważne wtedy, gdy planujemy dłuższy wyjazd, wiele godzin za kółkiem i sporo czasu spędzonego poza domem.

Zanim jednak wsiądziemy do auta i opuścimy swoje miejsce zamieszkania, zadbajmy o odpowiednie zabezpieczenie swojego domu. Dobrym rozwiązaniem są rolety zewnętrzne, drzwi antywłamaniowe oraz inne akcesoria zabezpieczające nasze mienie przed zakusami osób trzecich. Jeśli ktoś wyjeżdża często i regularnie, a dom na długi czas pozostaje bez opieki, powinien na wszelkie sposoby zadbać o to, by jego wnętrze było bezpieczne. Dzięki temu nawet będąc na drugim końcu kraju czy za granicą nie trzeba będzie się obawiać o swoje mienie.

Sprawne radio ułatwi długą podróż

Przed wyjazdem w długą podróż sprawdź, czy masz działające radio, dzięki czemu przez całą drogę będzie Tobie towarzyszyła ulubiona muzyka. Słuchanie muzyki nie tylko relaksuje, ale jednocześnie pozwala zachować lepszą sprawność umysłu niż jazda w absolutnej ciszy. Jeśli jedziemy w długą podróż sami, warto zadbać o wirtualnego towarzysza. Znużenie czy zmęczenie wynikające z monotonnego patrzenia na drogę bywają czasem zgubne i powodują, że stajemy się nieuważni. W czasie długiej podróży przydatnym gadżetem z pewnością będzie także nawigacja samochodowa. Nie umila może ona podróży, ale zdecydowanie ułatwia drogę w sytuacji, gdy jedziemy w obce tereny i nie znamy drogi na pamięć. Dzięki nawigacji na pewno nie zgubimy się i o wiele szybciej dotrzemy do celu podróży. Zadbajmy jednak o to, by był to dobrej jakości sprzęt, który nie ma tendencji do odmawiania posłuszeństwa w najmniej odpowiednich momentach.

Dobra kawa doda energii

W każdym samochodzie, w którym jeździmy w długie podróże powinny znajdować się podstawki na gorące napoje czy na przekąski, po które można sięgnąć w czasie jazdy. Dobra, mocna kawa na wyciągnięcie ręki z pewnością przyda się tym kierowcom, którzy już od wielu godzin są za kółkiem i zaczynają mieć problemy z koncentracją. Mając pod ręką małą czarną łatwiej będzie nam przełamać rutynę, a spora dawka kofeiny z pewnością pomoże nam przetrwać kryzys, znużenie i zmęczenie. W czasie bardzo długiej podróży warto jednak pamiętać, że żadna kawa nie pomoże nam wypocząć i naładować akumulatorów własnej energii. Warto więc podzielić sobie podróż na odcinki i robić regularne postoje na skorzystanie z toalety, zjedzenie pożywnego posiłku w jakiejś restauracji, a nawet na krótką drzemkę w aucie. Lepiej, jeśli podróż trwa nieco dłużej, ale za to kierowca ma czas na chociażby chwilową regenerację. Kilka czy kilkanaście godzin bez przerwy za kółkiem może spowodować, że nawet osoby bardzo wytrzymałe mogą stracić sporo energii.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *