Ile płacą Stacje Demontażu Pojazdu za złomowanie auta powypadkowego?

po wypadku samochodowym, samochód często nie może się poruszać

Wypadek samochodowy jest dla każdego z nas ogromnym stresem, jednak trzeba po nim szybko się otrząsnąć i pomyśleć co zrobić z autem, które ucierpiało w wypadku. Dzisiaj bez samochodu, czujemy się jak bez ręki, szczególnie na terenach gdzie nie funkcjonuje dobrej jakości komunikacja zbiorowa. Najważniejsze to określenie stopnia uszkodzenia, często na pierwszy rzut oka, nie jesteśmy w stanie dostrzec które z elementów zostały uszkodzone, dlatego warto aby auto sprawdził mechanik z dobrej stacji.

Jeśli to nie my spowodowaliśmy wypadek to koszty naprawy muszą zostać pokryte przez ubezpieczyciela sprawcy wypadku. Jeśli opinia rzeczoznawcy, oraz mechaników samochodowych jest taka że naprawa jest możliwa to warto skorzystać z oferty autoryzowanych punktów serwisowych. W przypadku większych uszkodzeń,często naprawa nie jest możliwa wtedy warto skorzystać z profesjonalnej usługi złomowania pojazdu powypadkowego.

W przypadku kiedy to my jesteśmy sprawcami wypadku i nie mieliśmy wykupionego AC, wszystkie koszty związane z naprawą naszego samochodu ponosimy sami. Trzeba mocno zastanowić, czy koszt naprawy samochodu nie będzie wyższy niż sprzedaż samochodu na złom i dołożenie do zakupu samochodu z rynku wtórnego.

Analiza ekonomiczna, powinna zawsze wyprzedzać przywiązanie do samochodu który często mamy kilka lat. Przed zdecydowaniem się na na remont samochodu, warto skontaktować się z profesjonalną stacją demontażu i sprawdzić ile zarobimy sprzedając aut za gotówkę do skupu.

koszt naprawy u mechanika przekracza często wartość samochodu

Legalne złomowanie pojazdów tylko na Stacji Demontażu Pojazdów

Przy kasacji pojazdów powypadkowych, warto wiedzieć że tylko legalna stacja demontażu może zagwarantować nam profesjonalną obsługę oraz przygotować dokumenty niezbędne do wyrejestrowania pojazdu z ewidencji Zaświadczenie o kasacji pojazdu jest dokumentem który jest niezbędny przy wyrejestrowaniu pojazdu w wydziale komunikacji. Możliwe jest jedynie uzyskanie go w legalnie działającym złomowisku.

Nieautoryzowane stacje demontażu pojazdów chodź czasem kuszą cenami, nie posiadają możliwości wystawienia żadnego zaświadczenia. A sprzedanie takiej stacji naszego pojazdu może wiązać się z dużymi problemami. Sprzedając do nieautoryzowanego punktu, nie mamy możliwości wyrejestrowania samochodu, co może wiązać się z karami np. z Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego. Po wygaśnięciu polisy OC, nie przedłużamy jej ponieważ de facto nie posiadamy już samochodu.

Jeśli informacje od ubezpieczyciela dotrze do Ubezpieczeniowego Funduszu gwarancyjnego, może on na nas nałożyć karę pieniężną.
Dodatkowo nie mamy pewności co stanie się z naszym samochodem, po jego sprzedaży. Nikt nie zagwarantuje nam że zostanie on rozebrany na części. Może zostać sprzedany dalej i posłużyć w trakcie przestępstwa, co może przysporzyć nam ogromnych problemów.

Ile dostane za zezłomowanie auta?

Cena jaką otrzymamy za zezłomowania samochodu będzie zależała od kilku czynników. Pierwszym z nich jest rocznik pojazdu. Części ze starych modeli, nie cieszą się dużą popularnością, więc cena za zezłomowany pojazd będzie niska. Im młodszy model tym cena będzie bardziej atrakcyjna dla sprzedającego.

W przypadku samochodów powypadkowych, w których nie ma wielkiej możliwości wyciągnięcia części główną rolę odgrywać będzie masa pojazdu. Punkty kasacyjne sprawdzają masę samochodu w dowodzie rejestracyjnym, bądź ważą go o ile istnieje taka możliwość. Cena jaką uzyskamy nie jest wynikiem przemnożenia masy z dowodu razy cena kilograma złomu. Skupy odliczają orientacyjną masę tworzyw sztucznych oraz materiałów, których nie mogą sprzedać do huty.

z auta po wypadku czasem nie można odzyskać żadnej części

W przypadku nowszych samochodów, częste jest że sporządzana jest indywidualna wycena. Sprawdza się zarówno stan techniczny, popularność modelu samochodu oraz rodzaj silnika w który jest wyposażony. Jeśli samochód jest sprawny, i części poszukiwane są na rynku, można osiągnąć sumę która zadowoli z całą pewnością sprzedających.

Warto sprawdzić w jaki sposób, rozliczane jest to na złomowisku na które zamierzasz oddać pojazd. Nie jest to odgórnie narzucone, a ceny skupu są indywidualnie ustalane przez auto złomowiska.

Dlaczego warto korzystać z legalnych usług

złom powstały z powypadkowych samochodów

Częstym przypadkiem jest, że w przypadku konieczności zezłomowania pojazdu nie do ko końca wiemy jak się za to zabrać. Wydaje nam się to skomplikowane, wtedy często szukając w internecie firm które mogą nam pomóc, nie sprawdzamy legalności ich działania. Zawsze przed zdecydowaniem się na sprzedaż pojazdu, sprawdzić czy działają legalnie.

Firma które działają legalnie, aby przyciągnąć klientów skupują samochody za gotówkę. Właściciele złomowisk wiedzą że po stracie samochodu, gotówka jest potrzebna od ręki. Dodatkowo korzystając z firm z doświadczeniem i pozycją na rynku, mamy pewność że nawet jeśli, auto nie nadaje się do poruszania po drogach publicznych, to z całą pewnością przyjądą pod wskazany przez klientów adres i zabiorą samochód. Klient nie zapłaci za koszty związane z transportem.

Otrzymamy zaświadczenie o zezłomowaniu samochodu, niezbędne do jego wyrejestrowania w urzędzie. Dodatkowo profesjonalna obsługa pomoże w przygotowaniu dokumentów niezbędnych dla ubezpieczyciela. Nie będzie problemem, brak tablic rejestracyjnych czy zagubiona karta pojazdu. W razie jakichkolwiek pytań, czy wątpliwości warto skontaktować się z pracownikami, którzy w przystępny sposób wytłumaczą jak wygląda procedura krok po kroku.

4 Comments on “Ile płacą Stacje Demontażu Pojazdu za złomowanie auta powypadkowego?”

  1. Prawda jest taka że stacje demontazu współpracują z tymi wszystkimi cwaniaczkami od ‚kupię każde auto’. Proceder wygląda następująco: cwaniaczki skupują stare auta na tzw słupa, następnie takie auta są rozkładane w przydomowych dziuplach, tapicerka plastiki idą z dymem pod osłoną nocy, lub palone gdzieś w lesie. Płyny eksploatacyjne takie jak np olej idą w glebę, szkło na śmietnisko, następnie już goła karoseria na lawecie jedzie już na legalną stację demontażu gdzie płacą im dużo więcej bo oszczędzają przez to na robociźnie i utylizacji wyposażenia.
    Niestety ale ten preceder odbywa się za cichym przyzwoleniem urzędników i odpowiednich służb. Jest to nie fair że uczciwy obywatel przestrzegający wszystkich przepisów ma często pod górkę, a cwaniaczkom się odpuszcza..

  2. Na szczęście nie wszyscy są aż tak nieuczciwi. Znajomy polecił mi dobrą firmę złomującą auta. Mają własny transport więc nie poniosłem dodatkowych kosztów. Oddają składkę OC za niewykorzystane miesiące. Formalności stoją po ich stronie ogóle rzecz biorąc naprawdę polecam.

  3. Konkretnie i na temat. My działamy właśnie w tym samym temacie i wszystko to pokrywa się z naszą działalnością. My wyceniamy każde auto indywidualnie w zależności ile „stoją” poszczególne części, Klient doskonale wie bo sprawdza sobie kilka elementów, sumuje i wie ile może wyciągnąć, wtedy zaczyna negocjować cenę w skupie… eHhh… eHhhh – fajnie się tylko mówi.., nikt nie zwraca uwagi ile te części z tych wraków leżą na półce zanim się sprzedadzą, temat rzeka…

Dodaj komentarz